Historie klubu

“Čím větší a primitivnější byl rámus na jevišti, tím větší byl potlesk diváků” (Rudé právo 27.1.1963)

Tato citace definuje divokou orwellovskou náladu 60. a 70. let. Ano, ve Futurum se udála spousta zásadních koncertů a happeningů tehdejšího undergroundu, z nichž vybíráme:

20.3.1968 – Fish feast s pověstnými Primitives Group, rybářskou sítí, kropením publika a dalšími nápady M. Jirouse a manželů Ságlových

17.1.1969 – Bird feast – podobný happening s nahou dívkou ve vitríně polepenou peřím, létajícími holuby a hudbou skupiny Primitives Group

9.4. – 15.4.1969 – 1. Beat Salon, který byl zajímavý tím, že zde debutovala nová skupina Plastic People of the Universe.

Dalším mílníkem klubu je rok 1998, kdy byla zahájena rekonstrukce, které se ujalo studio D´Ivan (Ivan Dlabač a Viktor Korejs), které si vzalo na starost nejen technickou stránku přeměny, ale především změnu celkového výtvarného pojetí klubu a následnou otvíračkou v symbolické datum 9.9.1999.

Do dnešních dnů se zde ve vyjímečné symbióze střídaly koncerty nasraných pankáčů s neoromantickými heavy metalovými kapelami, legendárními videodiskotékami a památečnými koncerty jako například KATAPULT, LA PHAZE, SLOBODNA EUROPA, STIFF LITTLE FINGERS, BRIAN JONESTOWN MASSACRE, RIVAL SONS, THE ADICTS, THE CASUALTIES …

2.4.2016 se po úpravách interiéru, soundsystému, světelného parku, akustiky a nabídky na baru otevřela nová kapitola Futura.
Na první taneční párty ze série FUTURUM CLUB NIGHTS se představili němečtí SESSION VICTIM spolu s nezapomenutelným ROBAG WRUHME a dalšími hosty na 2 pódiích.

K datumu zpuštění nového webu v rámci FUTURUM CLUB NIGHTS představili mimo jiné

ROBAG WRUHME, SESSION VICTIM live, DASHA RUSH, ALEX SMOKE, FAIRMONT, AQUARIUS HEAVEN, NACHTDIGITAL SHOWCASE, ROMMEK,

RED AXES moc se těšíme na KOWTON, PEVERELIST, DOC SCOTT, MATRIXXMAN a další vysněná jména.

FUTURUM CLUB NIGHTS nabídnou v rámci všech eventů mimo program na hlavní scéně, kterou jsme nazvali FUTUROOM1, také skvěle obsazenou druhou scénu FUTUROOM2, se kterou přínášíme na českou scénu tolik opomíjenou chillout zónu, místo, kde můžete nabrat síly stejně jako je ztratit.

 Kapacita klubu je 700 lidí a mimo 2 scény ozvučené soundsystémy KV2 audio a Funktion One nabízí další 3 relaxační zóny.