The Entire Program & Tickets
Live Shows
08/11

(Čeština) Katchafire / NZ

Date: 8.11.2017
Start: 21:00
Doors: 20:00
Spot Price: 450 Kč
Advance Booking Office: 390 Kč + poplatky. Web Futurum Music Baru, pokladna Lucerna Music Baru (bez poplatků), GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal

Sorry, this entry is only available in Čeština. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Další koncertní reggae lahůdkou je koncert kultovní novozélandské kapely Katchafire. Jedna z nejúspěšnějších kapel tohoto tajuplného ostrova se do Prahy poprvé podívá v rámci světového turné u příležitosti dvacátého výročí existence skupiny. Takže žádná ořezávátka, i když jste o nich možná ještě ani neslyšeli. Na druhé straně planety tato parta platí za superstars a sem tam už i vyprodá stadion. Nový Zéland a jeho (nejen reggae) kapely navíc mají naprosto specifický zvuk, který jakoby vyjadřoval v každé notě tamní uvolněnost a pohodu. Ostrovní atmosféra je tam zkrátka všudypřítomná. Ochutnejte sami…

Katchafire jsou pro Nový Zéland jednou z esenciálních a také asi nejvíce pracovitých kapel tamní scény. Založil ji v roce 1997 kytarista Grenville Bell, jeho dva synové Logan a Jordan plus pár kamarádů. Doma v garáži vznikl nejprve reggae cover band, který si dal název podle slavné a oblíbené Marleyho desky Catch a Fire. Brzy ale začali s vlastní originální tvorbou, což vedlo až k vydání singlu Giddy Up, který se na ostrově hitem tak velkým, až se stal v roce 2002 nejprodávanějším singlem ostrova. Nadcházející debutové album o pár měsíců později, prorocky nazvané Revival, se tak stalo rovnou dvojnásobně platinovým. Hodně slušný úspěch na začínající kapelu! O dva roky později navíc Katchafire jeli turné po ostrově jako support pro Michaela Frantiho a jeho kapelu Spearhead, takže od té doby rozhodně nemají nouzi o vlastní posluchače. Naopak – kapela má asi nejpestřejší publikum vůbec, a tím máme na mysli nejen věk a nejrůznějším kulturní pozadí jejich fanoušků.

Za sebou mají dosud čtyři kvalitní desky: Revival (2003), Slow Burning (2005), Say What You´re Thinking (2007) a On the Road Again (2010). V roce 2013 pak vyšla kompilace Best So Far. Vzhledem k velké proměně hudebního businessu v posledních letech teď kapela vydává jen singly, zatím posledním je song Burning Down z loňského roku. Hlavní silou této kapely jsou ale hlavně živé koncerty známé svou živelnou a zároveň uvolněnou atmosférou. Katchafire se prý můžou klidně vrátit do klubu, kde hráli před několika měsíci, a znova bude vyprodáno. To je dnes v době závislostí na online světě, mezi kapelami vlastně velmi vzácné konstatování. Kapela to ale evidentně dobře ví, takže je na turné prakticky neustále. Letos v létě jedou velkou šňůru po Spojených státech a na podzim se už těší do Evropy. A my se moc se těšíme, že se konečně poprvé podívají i do Prahy!

View full program