[:cs]

Live Show/koncerty

„Čím větší a primitivnější byl rámus na jevišti, tím větší byl potlesk diváků” (Rudé právo 27.1.1963)

Tato citace definuje divokou orwellovskou náladu 60. a 70. let. Ano, ve Futurum se udála spousta zásadních koncertů a happeningů tehdejšího undergroundu, z nichž vybíráme:

20.3.1968 – Fish feast s pověstnými Primitives Group, rybářskou sítí, kropením publika a dalšími nápady M. Jirouse a manželů Ságlových

17.1.1969 – Bird feast – podobný happening s nahou dívkou ve vitríně polepenou peřím, létajícími holuby a hudbou skupiny Primitives Group

9.4. – 15.4.1969 – 1. Beat Salon, který byl zajímavý tím, že zde debutovala nová skupina Plastic People of the Universe.

Dalším mílníkem klubu je rok 1998, kdy byla zahájena rekonstrukce, které se ujalo studio D´Ivan (Ivan Dlabač a Viktor Korejs), které si vzalo na starost nejen technickou stránku přeměny, ale především změnu celkového výtvarného pojetí klubu a následnou otvíračkou v symbolické datum 9.9.1999.

80’s & 90’s & 00’s VIDEO MUSIC PARTY

Když byl 9.9.1999 po velké rekonstrukci slavnostně otevřen známý smíchovský klub Futurum, většina hudbymilovného publika čekala, jaký program se v těchto legendárních prostorách objeví. Jak se časem ukázalo, bylo velmi dobré, že se zde kromě tradičních koncertů skvělých rockových kapel objevil i program s názvem 80’s & 90’s party s podtitulem TV Show und Video.

Jak již název napovídá, jedná se o mírně upravenou 80’s party, kterou uvádí známý milovník 80. let DJ Jirka Neumann už několik let v Lucerna Music Baru ve Vodičkově ulici. Když dostal v roce 1999 nabídku, aby své pole působnosti rozšířil i do Futura, bylo mu jasné, že by nebylo dobré, aby ve dvou klubech současně běžel stejný pořad. Bylo tedy potřeba vymyslet něco, co by tyto dva pořady odlišovalo a zároveň zachovat hlavní lákadlo těchto večerů, kterým je promítání videoklipů ke všem skladbám, které se během akce odehrají. No a tím něčím se stalo promítání klipů nejen z 80., ale hlavně z 90. let. Tím se obrovsky rozšířil playlist, ze kterého je možno vybírat skladby pro ten který večer.

80’s & 90’s & 00’s video music party připravuje Jirka Neumann v klubu Futurum každý pátek od 22 hodin. Spolu s ním se na úspěchu těchto večerů podílejí i DJ-ové Jirka Březina, Tomáš Uher a Vladimír Srb.

www.80party.cz

V lednu 2016 byly na základě akustické studie provedeny zásadní úpravy akustiky sálu i pódia a nainstaloval se nový soundsystém KV2 audio na hlavní stage a Funktion One na vedlejší stage. Výrazných změn doznal také světelný park, doplěný o řadu inteligentních světel.

Futurum Club Nights

2.4.2016 se po úpravách interiéru, soundsystému, světelného parku, akustiky a nabídky na baru otevřela nová kapitola Futura.
Na první taneční párty ze série FUTURUM CLUB NIGHTS se představili němečtí SESSION VICTIM spolu s nezapomenutelným ROBAG WRUHME a dalšími hosty na 2 pódiích.

K datumu spuštění nového webu v rámci FUTURUM CLUB NIGHTS se představili mimo jiné ROBAG WRUHME, SESSION VICTIM live, DASHA RUSH, ALEX SMOKE, FAIRMONT, AQUARIUS HEAVEN, NACHTDIGITAL SHOWCASE, ROMMEK, RED AXES moc se těšíme na KOWTON, PEVERELIST, DOC SCOTT, MATRIXXMAN a další vysněná jména.

FUTURUM CLUB NIGHTS nabídnou v rámci všech eventů mimo program na hlavní scéně, kterou jsme nazvali FUTUROOM1, také skvěle obsazenou druhou scénu FUTUROOM2, se kterou přínášíme na českou scénu tolik opomíjenou chillout zónu, místo, kde můžete nabrat síly stejně jako je ztratit.

www.facebook.com/futurumclubnights/

K datu spuštění nového webu: 1.11.2016[:en]“Čím větší a primitivnější byl rámus na jevišti, tím větší byl potlesk diváků” (Rudé právo 27.1.1963)

Do dnešních dnů se zde ve vyjímečné symbióze střídaly koncerty nasraných pankáčů s neoromantickými heavy metalovými kapelami, legendárními videodiskotékami a památečnými koncerty jako například KATAPULT, LA PHAZE, SLOBODNA EUROPA, STIFF LITTLE FINGERS, BRIAN JONESTOWN MASSACRE, RIVAL SONS, THE ADICTS, THE CASUALTIES …

K datumu zpuštění nového webu v rámci FUTURUM CLUB NIGHTS představili mimo jiné

Kapacita klubu je 700 lidí a mimo 2 scény ozvučené soundsystémy KV2 audio a Funktion One nabízí další 3 relaxační zóny.