24/11

ARCHGOAT, WHOREDOM RIFE, THEOTOXIN

Datum: 24.11.2022
Doors: 19:00
Start: 19:00
Kladivo nejhlubšího pekla
ARCHGOAT jsou, podobně jako např. Revenge, totální kvlt. Démonické trio se z nejhlubších pekelných jam vyplazilo už v roce 1989 a blackmetalovým světem otřáslo vydáním debutového EP čtyři roky nato. Takhle nelítostnou a bestiální směs black/deathu nikdo nečekal.
Pak se ARCHGOAT na dekádu odmlčeli a až v r. 2005 vydali svůj dlouho ztracený materiál, následný rok konečně i debutovou desku. Od té doby vydali další tři alba, před vydáním čtvrtého akorát stojí (tři poslední jsou pod hlavičkou Debemur Morti), a také řadu splitů, EP a kompilací.
V případě koncertů ARCHGOAT není moc co řešit. Přijdou a bez milosti do vás nasypou jejich kozlí war metal, který se drží hesla ‘v jednoduchosti je síla’. Svůj odporný odschool black totiž staví na primitivních rytmech a dřevních riffrubanicích se správně zpraseným zvukem, jenž má na svědomí také část jejich úspěchu. A jelikož se do toho pokaždé maximálně opřou, vždy z toho pod podiem pramení zabijácký kotel plný krve a následných modřin.
Když na blackmetalové scéně řeknete Trondheim, každý ví. WHOREDOM RIFE jsou stoprocentní norský black metal a na nic jiného si ani nehrají. Jejich sestava je propojená se členy kultů jako Mare nebo Dark Sonority a mnohých dalších. Temný, jednoduchý oldschool black s hodně výraznými a melodickými kytarami, který vydávají Terratur Possessions.
Koncert otevřou THEOTOXIN, blackový kvintet z vídeňských katakomb.
Zobrazit program