25/02

AUGER /UK, TEAR /CZ

Datum: 25.2.2023
Doors: 19:00
Start: 20:00

V sobotu 25.2.2023 rozezní smíchovské Futurum vycházející hvězda temné elektroniky AUGER (GB) a stálice tuzemské scény TEAR (CZ).

AUGER je hyper-melodický, žánrově proměnlivý, temný hudební projekt z Velké Británie pod vedením Kylea Blaqka.

K dnešnímu dni AUGER vydali čtyři alba: ‚The Awakening‘ (2017), ‚From Now On I‘ (2019), ‚Insurgence‘ (2020) a ‚Nighthawks‘ (2022). Všechna čtyři se dostala do top 5 žebříčku Deutsche Alternative Charts.

Vydali také řadu úspěšných singlů, včetně: „Oxygen“, „My Heart Is Glass“, „My Guardian“, „Dark Clouds“, „My Death“ a „Holding On“ – což byla spolupráce s Chrisem Harmsem z Lord of the Lost.

AUGER vystupovali po boku známých kapel jako Cruxshadows, Gothminister, Ost+Front, Inkubus Sukkubus, Davey Suicide, Solar Fake, Massive Ego, Sulpher, Unzucht, Young Gods a Combichrist. I v důsledku toho byli vybráni jako hlavní podpůrná kapela pro britská turné Lord Of The Lost a Actors. Mají už za sebou také samostatné turné po Velké Británii.

AUGER působí také na světové scéně: hráli v Americe (dvakrát v Chicagu), v Belgii (W Fest), v Nizozemsku (s Mesh v Utrechtu a She Past Away v Eindhovenu), ve Finsku (Lumous Festival), v Estonsku (Darkland Fire Festival ), na Maltě (Festival Dark Malta s Lord Of The Lost), v Rakousku (Festival Schattenwelt s Blutengel) a mnoho koncertů odehráli v Německu – včetně Out Of Line Weekender v Berlíně s Blutengel, turné se Stoneman a Clan of Xymox, různé klubové noci a open-air festivaly včetně Stella Nomine Open Air Festival (Torgau), Synthetic Orange (Karlsruhe), Dark Skies (Witten), The Bismarcher Rocktage Open Air Festival (Gelsenkirchen), Rock For Peace Open Air Festival (Flensburg), Factory Walk (Mulheim) a In Darkness Festival (Duisburg).

AUGER v současné době nahrávají novou hudbu ve svém studiu (The Studio Under The Stairs) pro zatím nepojmenované páté album, které má vyjít v roce 2023.

TEAR je pražská electro-rocková mašina, která brázdí česká a evropská pódia bezmála 20 let. Jádro tvoří zpěvák a skladatel Zdeněk Vovesný, v současnosti je sestava doplněna o kytaristu Tomáše Kovaříka a Radka Vlka na živé bicí.

Vydali zatím dvě dlouhohrající desky : “Clear Message” (2007) a “Nuclear Weapons Shop” (2011), v poslední době pak několik singlů jako “Never Stop” a “Something is Coming”. Všechny skladby jsou k dispozici na streamovacích platformách, jako Spotify nebo Apple Music.

TEAR vystoupili, kromě desítek koncertů po celé České republice a Slovensku, také na největších žánrových akcích v Evropě, jako Wave Gotik Treffen v Lipsku nebo Castleparty v Polsku.

Kapela v současnosti nadále tvoří nový materiál, kde kromě obligátních dávek tzv. “Czechglish” nebo “Francais from Google” nabízí i některé písně zcela v českém jazyce.

 

Zobrazit program