26/11

BARA BASIKOVA – SLZY LIVE, NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI, DECLINE

Datum: 26.11.2018
Doors: 19:00
Start: 20:00
Předprodej: 300 Kč + poplatky web Futurum Music Baru, GoOut.cz, Ticketmaster, Ticketportal
Cena na místě: 390 Kč

BÁRA BASIKOVÁ vydala po pěti letech nové album SLZY, které odehraje celé s novou kapelou na speciálním koncertě ve Futurum Music Baru. Studiová novinka reflektuje Bářinu zálibu v melancholické hudbě osmdesátých let, zejména tvorbě Depeche Mode, Cocteau Twins, Davida Bowieho a The Cure. Nabízí písně o lásce, vášni, zklamání, rozchodech, manipulaci, samotě, hledání životní cesty i vnímání krás tohoto světa. O nový repertoár se postarali Richard Ulrych (Nebezpečné známosti) a Luděk Fiala (Decline, p.m. band), kteří album zároveň produkovali. Texty ke třem skladbám jsou dílem Medy Věžnikové. Koncertní sestavu složenou z obou autorů alba doplní bubeník Tomáš Waschinger (p.m. band, ex-Lucie). V roli předkapel se představí skupiny obou autorů alba SLZY.

Nebezpečné známosti:
V hudbě Nebezpečných známostí uslyšíte spleť krásných zvuků kytar a syntezátorů podpořených strojovým tepem rytmiky i velké klenuté refrény zabalené do temně-romantického hávu s pocitovými texty. Kapela natočila svůj aktuální singl Gabriela v produkci Laca Lučeniče, legendy československé syntezátorové hudby.

Decline:
Kapela Decline dělala radost temnotářům už v 90.letech, po popových experimentech se na čas odmlčela, ale teď se vrací s novou energií a novým repertoárem.

Zobrazit program