11/03

Bassekou Kouyate & Ngoni Ba / Mali

Datum: 11.3.2020
Doors: 20:00
Start: 21:00
Předprodej: http://www.pjmusic-eshop.cz/

Koncert Bassekou Kouyate & Ngoni Ba ve Futurum Music Baru 11. 3. proběhne. Počet vstupenek bude limitován tak, aby v klubu nebylo ve stejný čas více jak 100 osob a aby tak bylo dodrženo mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 10. 3., které zakazuje konání akcí s účastí přesahující 100 osob ve stejný čas.

Bassekou je genius. Potvrzuje, že blues pochází z malijského kraje Segou,” tvrdí Taj Mahal o muzikantovi, který stál dlouhou dobu v pozadí. Ale jen do té doby, než jeho debutové album Segu Blue (2007) zvítězilo v cenách BBC World Music. Časopis Mojo o něm referoval jako o nástupci Ali Farka Toureho, zatímco Guardian jej označil za afrického Jimi Hendrixe.

Bassekou Kouyate je jedním z opravdových mistrů ngoni, starobylé tradiční loutny západní Afriky. Spolupracuje s mnoha hudebníky v Mali i mimo něj, jako je Ali Farka Toure, Diamani Toumani, Taj Mahal, Damon Alban, Joachim Kühn….
Ngoni Ba má neobvyklou formaci, která zahrnuje tři hráče n’goni, různých tonálních verzích s 2 perkusisty (Talking Drum, Yabara, Calebasse) a doplněná fantastickou zpěvačkou Amy Sacko
Kapela vystupovala již na mnohých festivalech po celém světě (např. Glastonbury, Roskilde, Fuji Rock Festival, North Sea Jazz Fesival, WOMAD). V roce 2013 zvolila BBC Bassekou jako „nejlepšího afrického umělce roku“.
Jeho nové CD „Miri“ je # 1 v žebříčku world music v Evropě v únoru a březnu 2019.
Kromě Ngoni ba, Bassekou Kouyate se účastní různých projektů v oblasti jazzu, blues a world music
Zobrazit program