01/11

Biga Ranx / FR, SUPPORT: FYAH SON BANTU, MR. RIZLA, ROCCAFLEX KRU, DON THE DANDY

Datum: 1.11.2018
Doors: 20:00
Start: 21:00
Předprodej: 320 + poplatky na webu Futurum Music Baru, na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), GoOut.cz, Ticketmaster, Ticketportal

Biga Ranx je extra talentovaný francouzský deejay/raper, producent a hudební experimentátor, který se narodil v roce 1988. Vyrůstal v chutném koktejlu raggamuffinu s hiphopem a poprvé se u sound systému objevil na mikrofonu už ve třinácti letech. Své skills pak zdokonaloval na ulicích rodného Tours, kde v roce 2004 založil s bráchou DJ Atili vlastní Bandalero Sound System, příležitostně také vystupoval s Ondubground Collective. V roce 2008 mu jamajský singjay Joseph Cotton navrhl, aby si ke jménu přidal příjmení “Ranx” s odkazem na jeho vokální styl a stylově spřízněné veterány, jako jsou Shabba, Daddy, Delly (Ranks) a další.

Za sebou má spolupráci s Mungo´s HiFi nebo L´Enterloop, remix pro něj dělali mj. Chinese Man i DJ Aphrodite. Jedno z nejzajímavějších jmen francouzské scény přijede konečně do Prahy se svou třetí experimentální deskou nazvanou 1988, která představuje solidní 80s retro a hlavně hudebně originální a chutný vibe, který pojmenoval Vapor reggae. Ať už jedete spíš reggae nebo ragga nebo hiphop nebo trap, tohle je akce, co byste si neměli nechat ujít.

Zobrazit program