21/11

BING & RUTH / US

Datum: 21.11.2017
Doors: 20:00
Start: 21:00
Předprodej: 350 Kč + poplatky. Web Futurum Music Baru, pokladna Lucerna Music Baru (bez poplatků), GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal
Cena na místě: 450 Kč

Americký projekt Bing & Ruth se představí v Praze v rámci turné k aktuálnímu albu No Home of the Mind. Bing & Ruth je známý především svým originálním pojetím ambientu, minimalismu a moderní klasiky. Do Futurum Music Baru zavítá mozek kapely a pianista David Moore se svým sólovým setem.

David Moore projekt založil v roce 2006 jako student newyorské New School for Jazz and Contemporary Music. Po krátké pauze, kterou Moore strávil prací na jiných projektech, se v roce 2010 opět vrátil k Bing & Ruth a s tehdy ještě jedenáctičlenným ansámblem natočil debut City Lake. Další album Tomorrow Was the Golden Age (2014), které se točilo už jen v sedmičlenné sestavě, ukázalo Bing & Ruth, že i pro jejich neotřelý a náročný způsob kompozice, existuje nadšené publikum. Kromě skvělých ohlasů z undergroundu se Bing & Ruth dostalo také uznání od odborné veřejnosti. Album opěvoval Pitchfork, The Quietus anebo Resident Advisor.

Moore přiveze v listopadu do Futura aktuální album No Home of the Mind, které vyšlo letos v únoru na labelu 4AD. Na novince se do popředí opět vrací zvuk klavíru. Skladby na novou desku byly komponovány během četných sessions na sedmnácti klavírech v Severní Americe a Evropě. Album bylo nahráno během pouhých dvou dnů v kostele v Hudsonu. Přijďte si poslechnout v úterý 21. listopadu do Futura, jak se Moorovi nová deska povedla.

Zobrazit program