Celý program a vstupenky
05/02

BirdPen / UK

Datum: 5.2.2022
Doors: 20:00
Start: 21:00
Předprodej: 330 + poplatky na webu Futurum Music Baru, GoOut.cz, Ticketmaster, Ticketportal
Cena na místě: 390 Kč

Britská elektronická rocková skupina BirdPen, kterou založili Dave Pen (také kytarista a zpěvák legendární londýnské skupiny Archive) a Mike Bird, vyráží na evropské turné ke svému nejnovějšímu albu All Function One. Jednou ze zastávek bude také koncert 5. února v pražském Futurum Music Baru.

BirdPen zahrají skladby z posledního alba, které vzniklo během studiových sessions v lednu a únoru 2020 a bylo smíchané v březnu ve Stockholmu. Album se zabývá tématy izolace, digitálního smutku, osamění, deepfakes, paranoie a existenci v moderním kyberživotě.

BirdPen mísí prvky alternativního kytarového rocku, experimentální elektroniky a krautrocku s filmovými náladami, vše se silnými a smysluplnými texty. Album složili, nahráli a produkovali Britové Mike Bird & Dave Pen, mastering měl na starost Frank Arkwright v Abbey Road.
Vidět BirdPen naživo je jedinečným zážitkem a přímo povinností pro ty, kteří chtějí slyšet autentický amplifikovaný electro doom groove rock, který má smysl, je upřímný a plný vášně! V České republice vystoupili BirdPen již několikrát jako samostatná kapela, fanoušci však členy BirdPen znají také z vynikající kapely Archive, která u nás také odehrála několik skvělých koncertů. Nechat si ujít koncert BirdPen by byla skutečně chyba!

Zobrazit celý program