05/08

BLOOD RED SHOES / UK, SUPPORT: THE ATAVISTS

Datum: 5.8.2022
Doors: 20:00
Start: 21:00
Předprodej: 440 Kč + poplatky na webu Futurum Music Baru a GoOut.cz
Cena na místě: 550 Kč

Blood Red Shoes se vrací do Prahy s novou deskou Ghosts On Tape, která vyšla letos v lednu.

Blood Red Shoes mají napilno. Po letech strávených na opačných stranách Atlantiku je světové události znovu svedly dohromady, což se stalo nejplodnějším obdobím jejich sedmnáctileté spolupráce.

„Už je to hodně dlouho, co jsme oba žili ve stejném městě,“ vysvětluje Steven. „Chci říct, že tohle album jsme vlastně napsali v Los Angeles u Laury, pak jsme přijeli do Británie, abychom ho nahráli… a pak se všechno zbláznilo,“ komentuje Steven začátek covidového období.

Album GHOSTS ON TAPE, napsané a nahrané ještě před jejich posledním EP, je pro kapelu obrovským skokem do nového terénu. Hudebně i emocionálně jde o jejich nejvyzrálejší dílo. Hudebně nezanechává téměř žádné stopy po jejich dřívějším já.

„Tohle album je vlastně o tom, že jsme se prosadili jako náš vlastní ostrůvek,“ prohlašuje Steven. „Celou naši kariéru jsme si vybudovali na tom, že nám někdo říkal, co nejsme, že nás odmítají, že nezapadáme, a tohle album je o tom, že se záměrně snažíme prosadit všechnu naši podivnost a zdůraznit všechny věci, které nás dělají jinými.“ Mnoho písní na desce je posedlých skutečnými kriminálními případy a podcasty o vraždách, a tak se v nich objevuje temná psychika těch, kteří jsou na vrcholu outsiderství: sériových vrahů. GHOSTS ON TAPE vykreslují obraz temného a znepokojivého světa, počínaje apokalyptickým, disharmonickým klavírním eposem COMPLY, přes Tears For Fears poplatnou MORBID FASCINATION a konče FOUR TWO SEVEN, strašidelným a osobním pohledem na akt držení se bolesti z rozpadlého vztahu, protože bolest je jediný střípek, který vám zbyl. Je to zvuk jednotného a sebevědomého dua, které přesně ví, kdo je, i když to širší svět moc nechápe. Zvuk dvou lidí, kteří spolu strávili celý svůj dospělý život tvorbou hudby a kteří více než kdy jindy nacházejí nové cesty pro svou kreativitu.

„V konečném důsledku je tohle album pozvánkou,“ vysvětluje Steven. „Je to naše vyjádření, že tohle je náš svět, tohle jsou naše nejtemnější myšlenky a pocity – naše přízraky – zachycené na kazetě. Jste vítáni, abyste se k nám připojili. Přijďte a přijměte to zvláštní.“

Zobrazit program