20/12

BUCKTOWN BOOMBOX: SMIF N WESSUN / US + CHAMPION SOUND

Datum: 20.12.2017
Doors: 20:00
Start: 21:00
Předprodej: 390 Kč + poplatky web Futurum Music Baru, pokladna Lucerna Music Baru (bez poplatků), GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal
Cena na místě: 450 Kč

Z Bucktownu do Prahy. Americký rapy a český bubny. To už tady jednou bylo, ne?

Přesně tak, bylo. A protože to bylo skvělý a co je skvělý, není od věci zkusit znova, je to tady zas. Variace na téma.

Minule Black Moon, tentokrát na majku Smif N Wessun a na bubnu, base, ságu, píšťale a samplech Champion Sound. Zase spolu objedou Evropu a ve středu 20. prosince dorazí i do pražského Futura.

Tek a Steele jsou figury. Fousatej s válečnickou kérkou v obličeji a tajemnej dreadatej. Smokey Lah a General Steele. Na ulici i v peckách stáli a obstáli za posledních víc jak dvacet let nesčetněkrát.

Jejich první deska Dah Shinin hraje jak soundtrack k životu v Brooklynu poloviny zlatý éry devadesátejch let. Přes 300.000 prodanejch kousků, 5. místo v prodejní hitparádě hned ze startu, ale hlavně kultovní hymny jako Bucktown, Sound Bwoy Bureill, Let’s Git It On, Wrekonize, Wontime postavily betonovej piedestal pro hrdiny real rapu. Bubny alá Da Beatminerz – DJ Evil Dee, Mr.Walt, Baby Paul, členství v zásadní partě v zašněrovanejch Timbálech – Boot Camp Clik… Je nemohla vyhodit z rytmu ani soudní pře s výrobcem bambitek a nucená změna jména na Cocoa Brovaz.

Trable s labelem Duck Down a kapitola na jiné zásadní adrese – Rawkus. Jsou terénní jak jejich farmy a víc jak dvacet let a šest desek poté stále jedou. Jsou totiž PNC for life, pokrevní bratři, co nemají společného ani jednoho z rodičů.

Teď poprvé v kontextu, v jakým jste je ještě neviděli a neslyšeli. S živou kapelou, která hraje RAP. Jako by se kruh uzavřel a od intra Sound Bwoy Bureill to konečně všechno zapadlo do sebe – “You cant test the champion sound, you gettin bucked down, Recognize my Boot Camp Clik, outta Bucktown”. Je to real, je to živý a je to rap. Smif N Wessun + Champion Sound.

Bucktown Boombox:
SMIF N WESSUN /Bucktown, US/
+ Champion Sound /Praha, CZ/
DJs: Richard, Quip, Ramel /Vršovice, Letná/

Zobrazit program