23/09

CARNIVAL YOUTH / LV

Datum: 23.9.2019
Doors: 20:00
Start: 21:00
Předprodej: 250 + poplatky na webu Futurum Music Baru, na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), GoOut.cz, Ticketmaster, Ticketportal
Cena na místě: 330 Kč

Lotyšské indie trio Carnival Youth je jedna z nejúspěšnějších kapel nové generace z Pobaltí ověnčená cenou The European Border Breakers 2016. Carnival Youth spojují melodie s energií alternativního rocku a indie, jejich emoce sahají od melancholie k čisté, jásavé radosti. V Praze byli již několikrát, fanoušci se na ně mohou opět těšit 23. září ve Futuru.

Od svého vzniku v roce 2012 Carnival Youth vydali čtyři desky – EP Never Have Enough, No Clouds Allowed, Propeller a Vienā vilcienā (album nazpívané v lotyšštině). Tyto nahrávky i jejich dynamické koncerty jim přinesly značný počet fanoušků i kritickou chválu po celé Evropě.

Carnival Youth koncertovali na NME Club Night v KOKO v Londýně a na mnoha festivalech, jako jsou SXSW (USA), Mondo.NYC (USA), M for Montreal (Kanada), The Great Escape (UK), Sziget (Maďarsko), Positivus (Lotyěsko), Open’er Festival (Polsko), Reeperbahn (Německo), Eurosonic (Nizozemí) a dalších.

1. srpna 2019 Carnival Youth vydávají nové album Good Luck, které bylo nahráno loni v létě v Red Bull Studios v Sao Paulu v Brazílii. Produkoval ho dlouholetý spolupracovník skupiny Gatis Zakis a míchal producent a držitel Grammy Nicolas Verhnes, který již spolupracoval s Animal Collective, Deerhunter, Dirty Projectors, Wild Nothing, The War on Drugs a dalšími. Mastering měl v Sterling Sound v New Yorku na starosti Greg Calbi, který spolupracoval s The National, MGMT, Interpol a Arcade Fire.

Zobrazit program