13/04

Darkher, Forndom, The Devil’s Trade

Datum: 13.4.2020
Doors: 20:00
Start: 21:00

Máme neskutečnou radost, že v pražském Futuru uvítáme 13. 4. koncert, složený ze tří, naprosto ojedinělých, dech-beroucích, hudeních uskupení. A už teď víme, že tento pohanský koncert, je přesně to, co udělá z velikonočního pondělí nezapomenutelný zážitek.

DARKHER (UK – Prophecy)
www.facebook.com/DARKHERMUSIC
www.darkher.com
darkher-uk.bandcamp.com

Vítejte ve světě Darkher, jejíž hudba je taktéž označována jako mocný, temný a strašidelný výlet do duše této britské skladatelky a vokalistky, vlastním jménem J.H. Maiven. Její samostatně produkovaná a podmanivá hudba, která je charakteristická svými riffy a strašidelnými vokály, utváří jako celek hudbu plnou mnoha kontrastů a emocí. Hudba DARKHER byla popsána jako „strašidelné přenosy, které zní, jako by byly vydávány ztracenými dušemi za mrtvých nocí“.

Už od vydání svého debutového EP z roku 2014, nesoucí název „The Kingdom Field“ se dostala do podvědomí, svým charakteristickým stylem, a způsobila značný rozruch napříč scénou, kdy toto EP, bylo označováno jako projev jakési krásné, avšak hororové hrůzy. A po vydání své první dlouhohrající desky, jen potvrdila, že patří mezi královny temnoty. Album „Realms“ je jakýsi odraz zlověstné, úžasem inspirující povahy přenesené do hudby, ležící někde mezi touto sférou a neviditelnými světy kolem ní.

FORNDOM (Sweden – Nordvis Produktion)
www.facebook.com/Forndom
forndom.bandcamp.com

Kultura, tradice, historie, příroda, melancholie. Psát o hudbě Forndoma je skorozbytečné. Švédský fenomén, který nás svou hudbou za použití tradičních nástrojů a zpěvů, přenáší do temných dob středního Švédska, patří momentálně mezi nejžádanější projekty hudebním poli. Je až nevíře, že uběhly skoro 4 roky od vydání jeho plnohodnotného debutového alba Dauðra Dura, a i po takřka čtyřech letech se stále jedná o neoposlouchaný počin. Díky tomu, jsme naprosto v očekávání z jeho nového počinu „Faþir“, které má vyjít někdy teď, začátkem roku 2020. A už teď nám je jasné, že, jak album, tak samotný koncert, nebude jen o hudbě. Jeho hudba je víc. Jeho hudba je to přenos. Přenos zpět do počátků staré skandinávské filozofie a náboženství; Období, kdy člověk žil vedle sebe se smrtí a rytmem přírody.

THE DEVIL’S TRADE (Hungary – Golden Antenna)
www.facebook.com/TheDevilsTrade
thedevilstrade.bandcamp.com
www.goldenantenna.com

Tento večer započne vystoupením této vycházející hvězdy, jménem David Makó, který nás dostal naprosto do kolen směsí tradičního, srdcervoucího, temného a zpěvného transylvánského folku, s Apalačským duchem.

Časový plán:
19:00 – otevíráme dveře
19:30 – 20:15 – The Devil’s Trade
20:35 – 21:30 – Forndom
21:50 – 23:00 – Darkher

Vstupenky na koncert v ceně 450,- budou k zakoupení v druhé půli ledna. O předprodeji budeme včas informovat.

Zobrazit program