20/02

De Staat /NL/ + support: BANJI – přeloženo na 1.11.2022

Datum: 20.2.2022
Doors: 19:00
Start: 20:00
Předprodej: Vstupenky za 450 Kč na webu Futurum Music Baru a v sítích GoOut
Ohledně termínů našeho turné – vzhledem k pokračujícím restrikcím v oblastech, kde máme naplánované koncerty, bohužel musíme tyto koncerty přesunout.
Náš tým usilovně pracuje na nových datech, tak prosíme, ponechte si svoje vstupenky – doufáme, že nové termíny budeme moci oznámit už brzy.
Vaše vstupenky zůstávají platné i na nový termín a není potřeba je vyměňovat.
 
Uvidíme se brzy,
 
x Torre, Tim, Rocco, Jop & Vedran

De Staat se vrací 20. února do Futura. Holandští rockeři předskakovali Rolling Stones i doprovázeli Muse na evropském turné, začátkem roku 2019 vydali sedmé řadové album Bubble Gum. Nyní skrz sociální sítě víme, že kapela chystá nový materiál, label Virgin Music avšak doposud neoznámil konkrétní datum.

I přes COVID-19, kapela v posledních 12 měsíců nezlenivěla. Na podzim 2020, vyšla pro PlayStation píseň Kitty Kitty v soundtracku hry „Sackboy: A Big Adventure“ a v lednu 2021 byla stejná píseň použita ve filmu „Jako v bavlnce“ s držitelkou Zlatého glóbu Rosemund Pike v hlavní roli.

„Vím, že je naše muzika odevšad,” směje se Florim, „ani nechcete slyšet, kolikrát nám už lidi z hudebního průmyslu říkali – vy jste nezařaditelní! Je mi líto, ale jinak to neumíme, tohle je přesně tak, jak to musíme dělat. Toto je naše první plnohodnotné turné od roku 2019, takže se na návrat na pódia strašně moc těšíme. Máme nové písně, nové obleky a držíme v sobě adrenalin za poslední dva roky, tohle by mohlo být nebezpečné, haha.”

De Staat těžko zařadit do žánrových škatulek. Ve své tvorbě opojně mísí celou řadu stylů a jsou tak oprávněně nazývání hudebními chameleony. Jako své inspirace zmiňují Talking Heads, Rihannu, Nine Inch Nails, Radiohead, Michaela Jacksona, Run-DMC nebo Soulwax. Kapela vznikla roku 2006 v holandském Nijmegenu coby sólový projekt Torreho Florima, roku 2009 ho doplnil kytarista Vedran Mircetic, basák Jop van Summeren, multiinstrumentalista Rocco Hueting a bubeník Tim van Delft.

De Staat vystoupili na předních festivalech Glastonbury, City to City, The Great Escape, SXSW, CMJ, Iceland Airwaves, Sziget a Lowlands, získali mnohá ocenění, spolupracovali s legendárním producentem a zvukovým inženýrem Vancem Powellem.

Zobrazit program