31/10

DE STAAT / NL, SUPPORT: SHHT

Datum: 31.10.2019
Doors: 20:00
Start: 21:00
Předprodej: 390 + poplatky na webu Futurum Music Baru, na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), GoOut.cz, Ticketmaster, Ticketportal
Cena na místě: 490 Kč

Line up:
20:00 otevíráme
21:00 SHHT!
22:00 De Staat

Předskakovali Rolling Stones v Amsterdamu a doprovázeli po Evropě Muse na jejich Drones turné. V současnosti mají na svém kontě čtyři alba, páté připravují a chystají se na další turné, při kterém v říjnu zavítají také k nám.

„Vím, že naše muzika je jakoby odevšad,“ směje se Torre Florim, zpěvák, textař a doprovodný kytarista De Staat. „Ani nechcete slyšet, kolikrát nám už lidi z gramofirmy říkali – Vy jste nezařaditelní! Je mi líto, ale jinak to neumíme, a podle mě je přesně tohle potřeba…“

De Staat jsou rocková kapela, která posluchačům otvírá dveře celé řady žánrů, které v jejich podání působí doslova opojně. Skupinu založil Torre v holandském Nijmegenu v roce 2006, nejdříve jako svůj sólový projekt. V roce 2009 vydali De Staat (Stát) svůj debut Wait For Evolution. Torreho doplnili kytarista Vedran Mircetic, basák Jop van Summeren, multiinstrumentalista Rocco Hueting a bubeník Tim van Delft.

Od té doby De Staat dosáhli mnoha úspěchů, vydali další alba – v roce 2011 Machinery, o dva roky později I_Con a v roce 2016 O. De Staat jsou hudebními chameleony, kteří říkají, že je ovlivnili tak rozdílní umělci, jako jsou Talking Heads, Rihanna, Nine Inch Nails, Radiohead, Michael Jackson, Run-DMC nebo Soulwax.

Zobrazit program