18/12

DELORAINE, Ďyvina

Datum: 18.12.2021
Doors: 18:00
Start: 19:00
Předprodej: https://www.smsticket.cz/vstupenky/27177-nejdelsi-noc-s-deloraine-dyvina-praha-futurum
Cena na místě: 350,- Kč

Přátelé naši pražští, je to již víc než dva roky, co jsme nezahráli v Praze.
Je načase to napravit. Pořádně. Zahrajeme vám dlouhý, minimálně dvouhodinový nadupaný pagan folkový koncert plný divokého tance. Krom nás vám zahraje i skvělá Ďyvina. Bude party jako řemen a moc se na vás všichni těšíme!

Deloraine je brněnská šestičlenná skupina , která vznikla v roce 2016. Na počátku svých živých vystoupení v roce 2017 hráli Deloraine slavné fantasy a středověké melodie se svými českými překlady textu. Následně jim učaroval svět Zaklínače a dalších legend, stejně jako potřeba po vlastních písních, a tak na něm postavili své debutové album Vlaštovka, které vyšlo v dubnu 2018 s devíti jejich vlastními autorskými skladbami a pěti nejoblíbenějšími covery. Vlaštovka je už od svého vydání nadšeně přijímána publikem i recenzenty napříč žánry. V roce 2018 skupina vydala také tři nové klipy: Vlaštovka, na Islandu natočený Skyrim cover a na Vánoce 2018 jako dárek fanouškům dlouho očekávaný epický přelomový klip Yennefer.

Naživo je hudba Deloraine velmi energická, taneční a emotivní. Uslyšíte v ní naléhavý hlas a tajuplné barvy mnoha fléten sibiřské divoženky Máši, sytý baryton zpěváka Sparse, artilerii Deriasových strunných nástrojů (bouzouki, kytara, kvinterna, saz, oud), divoké housle Davida, který k nim zvládá hrát i na bubny, dunění basisty Kuby a silné sborové zpěvy. Deloraine již vystupovali i s ikonami současného folku, německými Faun a Corvus Corax, polskými Percival a z těch českých například se Spirituál Kvintetem,Tomášem Kočkem nebo Klíčem. Deloraine se opakovaně objevují i na velkých festivalech jako je Keltská noc či Blavikon. Na podzim 2019 skupina odehrála své první evropské turné (Česko, Slovensko, Německo, Belgie, Polsko a Maďarsko).

Zobrazit program