07/05

Donny Benét / AU, SUPPORT: GREATEST HITS – VYPRODÁNO / SOLD OUT

Datum: 7.5.2022
Doors: 20:00
Start: 21:00

Náhradní termín za 8. 5. 2021. Vstupenky zůstávají v platnosti.

Sophisticated Lover.
Working Out.
Konichiwa.

Havajské košile, Elvisovy brejle, nohavičkové plavky a západy slunce na pláži. Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista z australského Sydney Donny Benét tentokrát přiváží i kapelu, aby nám interpretovali své srdce lámající disco hymny. V loňském roce měl Don možnost již podruhé vystoupit na slovenském Pohoda festivalu a jeho skok vpřed byl doslova raketový – z malého stanu pro pár stovek fans až na hlavní stage pro několika tisícový dav. Mezinárodní umělec, který se svými hity projezdil Japonsko, Severní Ameriku i celou Evropu, se vrací do Prahy na fenomenální show ve smíchovském Futuru.

Na jeho letošním koncertu si budeme moci užít i songy z nového alba Mr. Experience, které se tentokrát o kousek posune od jeho proslulé ironie a Donny v něm prozkoumá nová lyrická a hudební témata, která ztělesňují pozorování zrání jeho publika, jeho těsně spletené hudební komunity i jeho samého.

Aby se hudebně posunul, představil si Donny při skládání hudební doprovod na večerní párty na konci 80. let. Zatímco jeho dřívější nahrávky čerpaly inspiraci převážně z DIY popových umělců, jako jsou Ariel Pink a John Maus, tentokrát se ubírá směrem Bryana Ferryho a Hiroshiho Yoshimuru. Tento impuls je znát například u nejnovějšího singlu „Girl Of My Dreams.“ 

Zobrazit program