27/11

ELEKTRIČNI ORGAZAM / SRB -přesunuto na 2022

Datum: 27.11.2021
Doors: 19:00
Start: 20:00
Předprodej: 590 Kč + poplatky na webu Futurum Music Baru a GoOut.cz
Cena na místě: 690,- Kč

Vzhledem ke zpřísňování koronavirových opatření na srbské, maďarské, ali české straně jsme nuceni koncert přesunout na rok 2022. Termín bude upřesněn. Vstupenky zůstávají v platnosti.

Legendární bělehradská kapela Električni Orgazam slaví čtyřicet let své existence a při té příležitosti vyráží na slavnostní turné, během kterého zavítá 27. 11. do Futura.

Během 40 let své existence bělehradská skupina ELEKTRIČNI ORGAZAM (Elektrický orgasmus) vydala řadu vlivných a žánrově různorodých alb, jako je debutové “Električni orgazam”, psychedelické “Lišče prekriva Lisabon” (Listí pokrývá Lisabon), rokenrolové “Distorzija” (Zkreslení), živé “Braćo i sestre” (Bratři a sestry) , elektrické “Zašto da ne” (Proč ne) a poslední groove funkové “To što vidiš to i jeste” (Jak to vidíš, tak to je) (2010). Skupina Električni orgazam je považována za jednu z nejdůležitějších kapel bývalé Jugoslávie.

V lednu 1980 tehdejší bubeník Srdan Gojković Gile, klávesista Ljubomir Đukić a kytarista Ljubomir Jovanović-Jovec v bělehradské kavárně “Mornar” založili skupinu Električni orgazam, jako jednorázovou předskupinu pro koncert své kapely “Hipnotisano pile” (Hypnotizované kuře). Po odehraném koncertu Gojković říká, že “přišli na to, že věci jsou naopak a Električni orgazam je hlavní skupina a Hipnotisano pile se rozpadá”.

V roce 1981 vydali s bělehradskými kapelami “Idoli” a “Šarlo akrobata” společné album “Paket aranžman”, kde se prezentovali písněmi “Krokodili dolaze” (Krokodýli přicházejí), “Zlatni papagaj” (Zlatý papoušek) a “Vi” (Vy). Toto album je považováno za jedno z nejlepších a nejvýznamnějších alb tehdejší jugoslávské rokové scény. Toto album odstartovalo New Wave.

Električni Orgazam vystoupí ve složení:
Srđan Gojković “Gile”
Branislav Petrović “Banana”
Ljubomir Đukić “Ljuba”
Zoran Radomirović “Švaba”
Blagoje Nedeljković “Pače”

Zobrazit program