02/12

ELEKTRIČNI ORGAZAM (SRB) support BAF + Rock Afterparty

Datum: 2.12.2017
Doors: 19:00
Start: 20:00
Předprodej: 490.-pokladna Lucerna Music Baru, Time Travel, Na Zámecké 11, Praha 4,Pizzerie La Piccola Perla, Perlová 1, Praha 1
Cena na místě: 540 Kč
ELEKTRIČNI ORGAZAM (SRB)
 
 
Kapela Električni Orgazam znovu vystupuje v Praze!
25 let po vystoupení v legendárním pražském klubu Bunkr během turné Rimtutituki se výrazní představitelé jugoslávského (nejen) rocku vracejí, tentokrát na pražský Smíchov – do klubu Futurum.

 

Během 37 let své existence bělehradská skupina ELEKTRIČNI ORGAZAM (Elektrický orgasmus) vydala řadu vlivných a žánrově různorodých alb, jako je debutové  “Electrični orgazam”, psychedelické “Lišče prekriva Lisabon” (Listí pokrývá Lisabon), rokenrolové “Distorzija” (Zkreslení), živé “Bračo i sestre” (Bratři a sestry) , elektrické “Zašto da ne” (Proč ne) a poslední groove funkové “To što vidiš to i jeste” (Jak to vidíš, tak to je) (2010). Električni orgazam je považována za jednu z nejdůležitějších kapel bývalé Jugoslávie.
 


V lednu 1980 tehdejší bubeník Srdan Gojković Gile, klávesista Ljubomir Đukić a kytarista Ljubomir Jovanović-Jovec v bělehradské kavárně “Mornar” založili skupinu Električni orgazam, jako jednorázovou předskupinu pro koncert své kapely “Hipnotisano pile” (Hypnotizované kuře). Po odehraném koncertu Gojković říká, že “přišli na to, že věci jsou naopak a Električni orgazam je hlavní skupina a Hipnotisano pile se rozpadá”.

V roce 1981 vydali  s bělehradskými kapelami “Idoli” a “Šarlo akrobata” společné album “Paket aranžman”, kde se prezentovali písněmi “Krokodili dolaze” (Krokodýli přicházejí), “Zlatni papagaj” (Zlatý papoušek) a “Vi” (Vy). Toto  album je považováno za jedno z nejlepších a nejvýznamnějších alb tehdejší jugoslávské rokové scény. Toto album odstartovalo New Wave.
 
Električni Orgazam vystoupí ve složení: 
Srđan Gojković “Gile” 
Branislav Petrović “Banana”
Ljubomir Đukić “Ljuba”
Zoran Radomirović “Švaba” 

Blagoje Nedeljković “Pače”

Zobrazit program