18/03

ENSLAVED / NO + SVALBARD + WAYFARER

Datum: 18.3.2024
Doors: 18:45
Start: 19:30
Předprodej: 590 Kč na webu Obscure.cz, 636 Kč na webu Futura a Goout.cz
Cena na místě: 650 Kč

Line up:
18:45 doors
19:30 – 20:00 WAYFARER
20:15 – 21:00 SVALBARD
21:30 – 23:00 ENSLAVED

Pro znalé není třeba Enslaved představovat. Více než tři desetiletí neúnavného objevování vyneslo kapelu do pozice ikony metalového světa. Jejich jedinečná směs progresivního black metalu posunula hranice, zbořila očekávání a inspirovala nespočet dalších. Jejich šestnácté album „Heimdal“ představuje odklon i návrat ke kořenům, které se formovaly před více než třemi desetiletími při bouřlivém zrodu norské blackmetalové scény.

Svalbard, neochvějný kvartet z Bristolu, se na nahrávkách i na pódiu vyžívá v tvrdé, brutálně upřímné hudbě, která neponechává žádný prostor pro dvojznačnost. Jejich jedinečná směs euforického black metalu, post-rocku a d-beatu zahrnuje překvapivé vlivy – od jemných, truchlivých vokálů až po progresivní kytarové linky. Celosvětové uznání si získali svým třetím albem „When I Die, Will I Get Better?“ v roce 2020 a upevnili si tak svou pozici na undergroundové scéně. Zatímco se jejich předchozí deska zabývala konfrontací s vlastními démony, jejich nové album „The Weight of the Mask“ s nimi bojuje.

Večer doplní taktéž čtyřčlenná sestava západoamerických Wayfarer kombinující vlivy black metalu, gotického country a americké kultury. Po deseti letech hudebního vývoje na koncertě představí své nejnovější album „American Gothic“, které zobrazuje temný gotický svět utvářený těžaři ropy, železničními barony a zloději dobytka.

Zobrazit program