11/12

FKK – BENEFIČNÍ KONCERT

Datum: 11.12.2018
Doors: 19:00
Start: 20:00
Cena na místě: příspěvek min. 100 Kč

Česko-slovenská rocková formace FKK oslaví konec roku již tradičním vánočním benefičním koncertem, jehož výtěžek bude věnován Aleně Terezii Vítek. FKK staví na klasickém rockovém repertoáru s občasnými výlety do vlastní tvorby. Rocková přímost a syrovost jsou základní charakteristikou jejich vystoupení.

Alena Terezie Vítek se od narození potýká se zrakovou vadou. Až do svých šestnácti let částečně viděla alespoň obrysy, světlocit a hodně zvětšený černotisk.

Od malička se věnovala hudbě, absolvovala Střední školu pro zrakově postižené v Praze a Konzervatoř. Jako sboristka se úspěšně podílela na deskách Daniela Landy – Neofolk, Večer z písní Karla Kryla a Bouře 2005, jako sólistka vystupovala se Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK, Pražským komorním orchestrem, s brněnskou, pardubickou a plzeňskou filharmonií pod taktovkou Debashishe Chaudhuriho, Petra Chvály a Petra Vronského.

Postupem času se ke zdravotním problémům přidala bohužel i roztroušená skleróza a onkologické onemocnění. Zároveň přišla ne vlastní vinou o sociální bydlení a částečně i o podporu státu.

Přestože se Alenka snaží být stále aktivní a pozitivní, současný stav a velká progrese roztroušené sklerózy, které ji částečně upoutaly na vozík, nedovolují finančně zabezpečit chod alespoň skromné domácnosti, ani základní potřeby i pro její nepostradatelnou psí pomocnici.

Proto jsme se rozhodli věnovat celý výtěžek z koncertu na její účet a budeme velmi potěšeni, pokud přispějete i vy jakoukoli částkou nad rámec vstupného.

Vstup na místě – příspěvek min. 100,- CZK

Zobrazit program