03/03

Haken / UK, SPECIAL GUESTS: VOLA, BENT KNEE

Datum: 3.3.2019
Doors: 19:00
Start: 19:30
Předprodej: 370 Kč + poplatky na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu Futurum Music Baru a v sítích GoOut.cz, Ticketmaster a Ticketportal.
Cena na místě: 450 Kč

Line up:
19:00 doors
19:30 Bent Knee
20:15 Vola
21:30 Haken

Současná progresivní hudba nemá mnoho takových skupin, jako jsou Haken – inovativních, kreativních a dynamických. Od svého vzniku v roce 2007 to dokázali na svých čtyřech studiových albech, jednom EP a jednom koncertním albu. Nestojí nikdy na místě a nikdy neusnuli na vavřínech. Přesvědčí vás o tom na turné, na které vyráží v souvislosti s vydáním svého pátého alba, při kterém 3. března zahrají v pražském Futurum Music Baru.

“Neděláme rádi jednoduchou hudbu,” směje se vokalista Ross Jennings. “Vždycky se chceme postavit všeobecnému očekávání a na našem novém albu jsme dokonce překonali všechny mety, které jsme si stanovili.”

Jejich páté studiové album, které pod názvem „Vector“ vyjde 26.října, nabralo pořádně tvrdý směr. “Odjakživa nás ovlivňovala tvrdá muzika”, vysvětluje kytarista Charlie Griffiths, “ a při skládání písniček na tuhle desku bylo jasné, že bude metalovější.“

“Je to něco, o čem jsme už delší dobu přemýšleli,” dodává hráč na klávesy Diego Tejeida. “ Na našem předešlém albu ‚Affinity‘ (2016) jsme měli pár tvrdších skladeb, které fanoušci hodně dobře přijali.”

Jennings vysvětluje i textovou stránku alba. “Inspirovaly nás různé věci. Co se týče filmů, mluvili jsme třeba o Přeletu nad kukaččím hnízdem, Záření, Bronsonovi a Mechanickém pomeranči, líbí se nám ta jejich temná a lehce surreálná atmosféra. A taky o psychologických studiích 20. století od lidí jako Stanley Milgram, B.F. Skinner a samozřejmě Hermann Rorschach.”

Nahrávání alba začalo letos v květnu a koncem června bylo hotovo.

Jennings dodává: “To, co děláme, znamená pro každého něco jiného. Pro fanoušky to je výzva – zjistit si pro sebe, o čem naše nové album ‚Vector‘ vlastně je.”

Zobrazit program