27/01

Harakiri for the Sky / AUS, Schammasch / CH, Groza / DE

Datum: 27.1.2023
Doors: 18:00
Start: 18:30
Předprodej: 520 Kč na Obscure.cz a v síti Ticketmaster.cz
Cena na místě: 550,- Kč

HARAKIRI FOR THE SKY, přitlačeni ke zdi aktuálním pandemickým vývojem v Evropě, rozhodli se posunout své tour až na začátek roku 2023.
Aktuálním datem pražského koncertu je nyní: 27.01.2023

Gaerea již nebude součástí balíčku. V sestavě je nahradí avantgardní blekaři GROZA.

Pokud chcete požádat o vrácení peněz za naše Obscure e-tickety, učiňte tak prosím nejpozději do půlnoci 6. 1. 2022 na e-mailu filip@obscure.cz (předmět „refundace HARAKIRI“ a pro urychlení vždy pište 10místný variabilní symbol objednávky).

Vrácení plateb za vstupenky zakoupené v předprodejních sítích požádejte v místě předprodeje. Po stanovené lhůtě na refundaci nebude brán zřetel, jinak vstupenky zůstávají platné pro nový termín.

Děkujeme za pochopení a trpělivost

HARAKIRI FOR THE SKY, které roku 2011 založilo tvůrčí duo MS a JJ spojené např. s projekty Karg nebo Anomalie, jsou jedněmi z nejvýraznějších představitelů post-blackmetalové vlny. Jestli v Americe mají Wolves In The Throne Room a Deafheaven, v Evropě to jsou právě tihle Rakušáci.

Ti dnes ve svém zvuku prvotní depresi a hysterické napětí už vyměnili za melodicky harmoničtější a náladami prosvětlenější polohy, ale plochy plné atmosfér naplněné temnými a zádumčivými tóny melancholie samozřejmě přetrvaly. Při poslechu posledního alba “Arson” se tak namísto psychiatrického oddělení umístěného v suterénu rakouského špitálu, jehož pacienty již nikdo roky nenavštěvuje, ocitáte v temném hvozdu pulzujícím zvukem nočního života kdesi ve Skandinávii. Ale namísto katatonického strnutí se vydáváte jeho svět osvětlený lunou probádat a objevovat nové formy, které vám doposud strachem z neznámého byly utajené. Produkčně skvěle ošetřená hudba tu bez jakékoli kýčovitosti vůbec neztrácí kouzlo a zklidněné atmosférické post-rockové plochy tu s blackovou ostrostí v sobě náladou nachází neuvěřitelné souznění, o čemž svědčí i řada oceňujících nominací (např. rakouská Grammy nebo Metal Hammer Award).

Výtečně zvoleným doprovodem nebe-obětujících jsou kreativní Švýcaři SCHAMMASCH, kteří momentálně patří mezi nejlepší moderní blackmetalové kapely. Se svými čtyřmi alby (z nichž první tři přinesly neomšelé koncepty plné hádanek) a jedním EP stále stoupají vzhůru. Nejen co do popularity, ale i hudebně, skladatelsky, ba dokonce i na podiu, kde se třemi kytarami a třemi zpěvy předvádí úchvatné a precizní výkony.

Jejich disharmoničtější black metal oplývá silnou ambientností a pohlcující atmosférou, která se vedle propastně temně tíživé dokáže přiblížit klidně i k post-kapelám jako Neurosis nebo Triptykon, ale nechybí ani občasná epičnost blízká Behemoth. V žádném případě však nesmíme opomenout avantgardnost a progresivitu Deatshpell Omega. Tento tajemný monument tak získává na nečekaných hudebních tvarech, které i při silné sugestivnosti neztrácí na agresi a síle.

 

Vstupenky v prodeji na https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/355 a v síti Ticketmaster.cz

Zobrazit program