22/05

Hollow Coves / AU, SUPPORT: OCIE ELLIOTT

Datum: 22.5.2022
Doors: 20:00
Start: 21:00
Předprodej: Vstupenky za 420 Kč + poplatky na webu Futurum Music Baru a v sítích GoOut

Hollow Coves se po dvou a půl letech vrátí 22. května do pražského Futura v rámci evropské části svého turné.

Tahle dynamická indie folková kapela inspirovaná vášní jejích dvou členů pro cestování a pozorování rozmanitých odstínů světa je projektem Ryana Hendersona a Matta Carinse. Po jejich setkání v roce 2013 díky společným přátelům a sdílené lásce k akustické hudbě začali oba mladíci psát písničky bez jakéhokoliv velkého očekávání. Po třech letech Ryanovy a Mattovy vzpomínky na cesty po světě vedly k nové hudební paletě ovlivněné jejich cestami.

Mezi své vzory řadí Anguse & Julii Stone, Bena Howarda & The Paper Kites, jejich hudba je však osobitá. Zemitý folkový sound, akustické melodie a vokální harmonie. Matt a Ryan se ve zpěvu střídají nebo se jejich hlasy spojují a doplňují v krásných harmoniích.

Pocházejí z Brisbane v Austrálii a odtud jsou i jejich první nahrávky. Přes internet si svoje nápady vyměňovali s kamarádem a producentem Haydenem Smithem.

Když konečně zveřejnili svou debutovou skladbu The Woods, byl Ryan zrovna v Kanadě se svým snowboardem a Matt cestoval po Evropě. Žádný z nich ale nečekal takový ohlas. The Woods dosáhla #1 na Hype Machine i v hitparádě THR Top TV Songs chart a od té doby skladbu slyšely milióny fanoušků po celém světě.

Zobrazit program