13/11

IDLES / UK / + JOHN, Prague – Rock for People concerts

Datum: 13.11.2018
Doors: 19:00
Start: 20:30
Předprodej: goout.cz
Cena na místě: tba Kč

Nejžádanější umělec programu ETEP (European Talent Exchange Programme) největšího showcase festivalu v Evropě Eurosonic za rok 2017 potvrzuje svůj premiérový koncert v Praze.

Kapela, která dle mínění řady odborníků i fanoušků vrací rocku i punku jejich, na cestách byznysu leckdy poztrácenou, schopnost přímého sociálního apelu. Vylezli z temných děr britského přístavního města Bristol, aby na troskách tamní skomírající indie scény vykřičeli svůj strach, naštvanost a obavy ze světa, který je obklopuje. Jejich post-punk je surový a upřímný až na dřeň, jejich koncerty ždímou z fanoušků i jich samých pot a krev. „Punk není mrtvý, ale je na kapačkách,” píše britský recenzent, a vyzdvihuje výjimečnost Idles: „V záplavě dobrých a horších punkových part, žijících ze zbytků bývalé slávy, se najednou objeví kapela, která ční nad různými rockovými flákači a postchillisty. Není to čistý punk, ale základní poselství – upřímnost, naštvanost a energie…”

Pětičlenná parta, kterou korunoval deník Guardian jako „nejlepší britská punková kapela“ zároveň potvrzuje svojí novou desku s názvem ‘Joy as an Act of Resistance.’ Na její produkci se podílel Space a na mixu Adam Greenspan s Nickem Launayem (Arcade Fire, Yeah Yeah Yeahs, Kate Bush). Album vychází 31. srpna u Partisan Records a zde si můžete poslechnout exkluzivně pilotní singl „Danny Nedelko,“ o blízkém kamarádovi kapely (a imigrantovi z Ukrajiny): http://idles.lnk.to/danny

Support: JOHN

Vstupenky v prodeji od pátku 8.6.2018 (10:00) na goout.cz

Zobrazit program