18/10

IN THE WOODS…, SATURNUS, THE FORESHADOWING

Datum: 18.10.2023
Doors: 18:15
Start: 18:55
Předprodej: web Futura, GoOut.cz, Obscure.cz
Cena na místě: 590 Kč

Na společné turné se na podzim vydají In the Woods… a Saturnus, dvě skandinávské kapely, které nespojuje jen atmosféra, ale i opatrný přístup ke koncertování. A jelikož obě party mají nové desky, je dobře, že pro tuto událost našly společnou řeč.


Dánský doommetalový pilíř Saturnus nejenže příliš nekoncertuje, příliš ani nevydává. Loni v listopadu jsme je v Čechách viděli po 7 letech a desku nevydali dokonce celou dekádu. A tu před měsícem přerušili novou deskou „A Storm Within“, která opět do jemné melancholie zaplétá šlapavé hitové pasáže.


In the Woods… pocházejí z plodné norské blackmetalové scény a vznikli roku 1991 ze členů původní sestavy Green Carnation. Melancholickou polohou na ně navazují i hudebně, ačkoli mezi lety 2000 a 2014 v jejich životě zeje díra. S pěti alby a několika EP je do hry vrací šestá deska „Diversum“, která je opět plná osobitého, progresivně laděného nablacklého doomy rocku odhalujícího epické scenérie končící až v horizontech v nekonečných lesích…


Hostem na turné budou The Foreshadowing z Říma, kteří právě vydali nové, přes půlhodinu trvající EP „Forsaken Songs“. Doom metal jak z gotické katedrály rozeznělé pochmurným melancholickým žalmem.

Zobrazit program