21/08

[:cs]JAPANDROIDS (CAN)[:]

Datum: 21.8.2017
Doors: 20:00
Start: 21:00
Předprodej: web Futurum Music Baru, pokladna Lucerna Music Baru (bez poplatků), GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal
Cena na místě: 550 Kč

[:cs]Vstupenky v předprodeji od 26. 5. 10:00 za 440 Kč (+ poplatky). Na místě za 550 Kč.

Ač by se dle názvu mohlo zdát, že Japandroids mají původ v Japonsku, ve skutečnosti se jedná o našlápnuté punk-rockové duo z kanadského Vancouveru. 21. srpna Brian King a David Prowse ve Futuru přehrají skladby z jejich letošního alba Near to the Wild Heart of Life.

Pár fakt o Japandroids tak, jak je vidí Brian:

2012-2013: SMRTÍCÍ TURNÉ
Naše druhé album Celebration Rock vyšlo v červnu 2012. Poté jsme se vypravili na nekonečné turné nazvané „Celebration Rock Tour.“ Začalo 8.března 2012 v Sao Paulu v Brazílii a trvalo skoro dva roky. Odehráli jsme na 200 koncertů ve 40 zemích a zakončili ho na festivalu Celebration Rock v Buenos Aires v Argentině.
Po něm jsme tři roky nevystupovali.

2014: Z PÓDIA KE SKLÁDÁNÍ
Polovinu roku 2014 jsme věnovali odpočinku. Během té doby jsem se přestěhoval z Vancouveru do Toronta a později pak do Mexico City. Uplně jsem překopal svou představu domova a způsobu práce a skládání. Na podzim 2014 jsme se sešli v New Orleans, pronajali si dům, kde jsme mohli oba bydlet , a nasávali do sebe zvuky města.Další rok jsme strávili sporadickými zkouškami a skládáním v několika městech, která dnes nazýváme společným domovem.

2015-2016 OBTÍŽNÉ TŘETÍ ALBUM
Naše třetí deska Near To The Wild Heart Of Life vznikalo v roce 2014 a 2015 v těchto městech -Vancouver, Toronto, New Orleans a Mexico City. Většinou ho nahrával Jesse Gander (který už nahrál Post-Nothing a Celebration Rock) v Rain City Recorders ve Vancouveru. Jednu skladbu True Love And A Free Life Of Free Will nahrál Damian Taylor during v Golden Ratio v Montrealu. Album míchal Peter Katis v Tarquin Studios v Bridgeportu. a mastering měl na starost Greg Calbi v Sterling Sound v New Yorku.
Stejně jako na Post-Nothing a Celebration Rock je na tomhle albu 8 skladeb, což je počet, který dává standardně skvělé rock n rollové album: Raw Power od The Stooges, Born To Run od Bruce Springsteena, Marquee Moon od Television, IV od Led Zeppelin, Horses od Patti Smith, Paranoid od Black Sabbath, Remain In Light od Talking Heads, Master Of Puppets od Metallicy atd.

DALŠÍCH PÁR FAKTŮ

NÁPADY, SNY A ZKUŠENOSTI
Titul Near To The Wild Heart Of Life je z románu Portrét umělce jako mladého muže od Jamese Joyce: „Byl sám. Nikdo si ho nevšímal, byl šťastný a stál na dotek divokému srdci života.“

PUNK KONTRAPUNK
V roce 2006 jsme nahráli naše první EP All Lies, kde jsme se snažili vytvořit nahrávku syrové energie a atmosféry našich koncertů. V dalších letech jsme vydali další EP, album a několik singlů, rafinovaných a řízených stejnou strategií. V roce 2011 jsme nahráli druhé album a i přes jeho nedokonalosti jsme cítili, že jsme dosáhli toho, o co jsme od začátku usilovali. Od té doby se snažíme o novou strategii. Pokud bylo album Celebration Rock kulminací něčeho, tak Near To The Wild Heart Of Life můžeme považovat za začátek něčeho nového.

CO MĚLO VELKÝ VÝZNAM
Texty nejvíc ovlivnili Tom Waits a Townes Van Zandt, dva umělci, které jsem během posledních dvou let nejvíc poslouchal. Hudebně jsem byl nejvíc ovlivněn skupinou The National, tak moc, že jsme požádali PeteranKatise, aby album míchal. Ten naštěstí souhlasil.[:]

Zobrazit program