17/06

KIKAGAKU MOYO / JP, SUPPORT: MONG TONG

Datum: 17.6.2022
Doors: 20:00
Start: 21:00
Předprodej: 490 Kč + poplatky na webu Futurum Music Baru a GoOut.cz
Cena na místě: 590 Kč

Tokijská psychedelická rocková kapela Kikagaku Moyo ohlásila přerušení své činnosti a ohlásila poslední světové turné. V rámci velkolepé série koncertů se kapela zastaví 17. června 2022 v pražském Futuru. Pro fanoušky půjde tak o poslední možnost, kde si mohou tuto skvělou skupinu užít naživo. V květnu 2022 vyjde také jejich poslední album.

Kapela své rozhodnutí oznámila 19. ledna 2022 na svých sociálních sítích:
„Po dlouhé diskusi mezi námi pěti na konci minulého roku jsme se rozhodli, že po roce 2022 přerušíme činnost na dobu neurčitou. To znamená, že rok 2022 bude naším posledním rokem jako Kikagaku Moyo.

Dospěli jsme k závěru, že jsme jako kapela dosáhli svého hlavního poslání, a rádi bychom tento projekt ukončili s grácií. Od chvíle, kdy jsme v roce 2012 poprvé začínali jako hudební kolektiv v ulicích Tokia, jsme si nikdy, ale opravdu nikdy nepředstavovali, že budeme moci hrát po celém světě pro naše úžasné publikum. To vše bylo možné jen díky vám… a tomu jsme neskonale vděční. S tímto vědomím vyjde v květnu 2022 naše úplně poslední album u Guruguru Brain. Tvorbu tohoto alba jsme si nesmírně užili a jsme nadšení, že ho pro vás letos na jaře konečně vydáme.

Po vydání našeho posledního alba pojedeme na jaře a na podzim naše úplně poslední turné. Nepropásněte prosím tuto šanci, protože příští turné už nebude.

Všem vám upřímně děkujeme za vaši neutuchající podporu a nemůžeme se dočkat, až vás všechny uvidíme na naposledy našich koncertech.“

Kikagaku Moyo založili v létě 2012 bubeník/zpěvák Go Kurosawa a kytarista/zpěvák Tomo Katsurada. V roce 2013 se k nim připojili baskytarista Kotsuguy, kytarista Daoud Popal, hráč na sitár Ryu Kurosawa a hostující zpěvačka a hráčka na těremin Angie Gotopo. Jejich eponymní debut původně vyšel digitálně vlastním nákladem, později se dočkal vinylového vydání u řeckého labelu Cosmic Eye a v roce 2014 pak u amerického Captcha Records. V roce 2014 skupina vydala další dvě alba (Mammatus Clouds a Forest of Lost Children) a stala se miláčky mezinárodní psychedelické scény, když kromě úspěšných turné po Americe, Velké Británii a Evropě vystoupila na festivalech Austin Psych Fest a L.A. Psych Fest. Jejich poslední deska vyjde v květnu 2022 na labelu Guruguru Brain.

Zobrazit program