18/04

[:cs]King Dude (USA), Drab Majesty (USA)[:]

Datum: 18.4.2017
Doors: 19:00
Start: 20:00
Předprodej: Ticketportal, Ticketpro, bez poplatků na www.obscure.cz
Cena na místě: 490 Kč

[:cs]

Temně romantický folk a metalová estetika – tohle je seattleský bard TJ Cowgill známý pod přezdívkou King Dude. Svérázný průkopník satanistického country nebo goth americany přiveze v dubnu do Prahy novou desku Sex. Spoječnost mu bude dělat potemný projekt Drab Majesty.

 

Původně metalový a hardcorový kytarista TJ už ve svých dvaceti letech zjistil, že ho kromě řezání do elektrické kytary baví i skládání akustických folkových songů, přičemž není nutné měnit objekt zájmu ani témata. Právě proto dokáže strhnout fanoušky z úplně rozdílných hudebních světů. Není se čemu divit, že člověk, na kterého přísahají fanoušci moderního country, dokázal oslovit návštěvníky takových festivalů jako Roadburn nebo Brutal Assault.

 

Sugestivní deklamace připomenou Johnnyho Cashe nebo Death In June. Smysl dává i spojitost s Chelsea Wolfe nebo dokonce se sólovkami Steva Von Tilla (Neurosis). Mimochodem s Chelsea spolupracoval na jejích deskách.

 

Supportem na kocertě bude v Česku ne úplně neznámý Drab Majesty, projekt losangeleského muzikanta a performera Andrea Clinca. V hudbě Drab Majesty je slyšet vliv kytarových kapel Cocteau Twins, Wolfgang Press, Red House Painters spolu s odkazy na new romance nebo proto-industriální experimentální spolky 80. let v čele s Psychiv TV.

Nejlevnější vstupenky seženete na webu www.obscure.cz.

 [:]

Zobrazit program