20/02

Koncert pro Keňu

Datum: 20.2.2020
Doors: 19:00
Start: 19:30
Předprodej: 490 Kč na webu Futurum Music Baru a na GoOut.cz

Charitativní koncert pro Keňu, v jehož rámci se premiérově představí projekt Frantmeni Františka Černého ze skupiny Čechomor. Účast dále potvrdili: Trojky, Michal Kindl, Space Junkie, Cirkus Ponorka, Eniesa, Voxel, Vasilův Rubáš, Záviš, Márdi (Vypsaná Fixa), František Táborský + Michal Malátný (Chinaski), Ondřej Hejma a další. Moderuje: Lejla Abbasová

Výtěžek z koncertu využije nadační fond Asante Kenya bezezbytku na vybudování potřebného zázemí a pracovních nástrojů pro vznikající dvouletý studijní „truhlářský“ program při Maasai Academy. Po jeho úspěšném ukončení dostanou studenti nejen certifikát potvrzující jejich odbornost, ale také základní truhlářské nářadí, díky kterému budou moci začít samostatně pracovat. Součástí projektu je také výsadba stromů, aby se udržela enviromentální rovnováha díky zvýšené spotřebě dřeva pro účely učiliště.
_______________________

Asante Kenya, nadační fond založený Lejlou Abbasovou, pomáhá téměř patnáct let znevýhodněným dětem v africké Keni. Jeho prostřednictvím zde vzniklo či získalo podporu 19 projektů zaměřených zejména na vzdělávání, vyrostlo pět základních škol, internátní vzdělávací středisko pro dívky utíkající před ženskou obřízkou či počítačová učebna e-afric@ Cyber Café pro děti ze slumů v Nairobi. Další projekty i mimo území afrického kontinentu realizoval Asante Kenya ve spolupráci s partnerskými neziskovými organizacemi. V současnosti jsou aktivity fondu spojené s neziskovou organizací RedTribe, která působí přímo v odlehlé oblasti Loitta Hills na hranici mezi Keňou a Tanzanií. Organizace Redtribe ve spolupráci ze zdejší masajskou komunitou vybudovala základní školu Maasai Academy a a další návazné projekty, které mají zajistit maximální možnou soběstačnost nejen školy, ale celé místní komunity. Asante Kenya se mimojiné rozhodla pro realizaci zemědelského projektu, tedy založení a obdělávaní polí v okolí školy (aktuálně pole generuje plodiny pro 12.000 obědů měsíčně) či zajištění hygienických pomůcek pro dívky, které tak ve dnech menstruace mohou docházet do školy.

Zobrazit program