28/06

Laura Jane Grace / US, SUPPORT: COLD YEARS

Datum: 28.6.2022
Doors: 20:00
Start: 21:00
Předprodej: 521 Kč na webu Futurum Music Baru a GoOut.cz
Cena na místě: 590 Kč

Koncert je přesunutý z Lucerna Music Baru, vstupenky zůstávají v platnosti.

Zpěvačka a kytaristka punkrockových Against Me! dorazí do Futura v rámci sólového evropského turné. Na koncertu představí především písně z aktuálního sedmipísňového EP At War With The Silverfish, které vyšlo v září 2021 na Polyvinyl Records.

EP bylo napůl nahráno v chicagském studiu TinyQuietStudio, které patří Lauře Jane Grace, a napůl ve studiu Electric Eel v St. Louis. Míchal ho její kolega z Devouring Mothers Marc Hudson. At War With The Silverfish následuje Gracino kritikou příznivě přijaté sólové album Stay Alive.

„Jsou to písničky šílenství hluboké noci a osamění, písně sirotků, které se přitoulaly ve snaze nakrmit se jako hmyz,“ říká Grace o svém novém EP. Beze strachu odhalit svá zranění a zmatené pocity Grace přináší své osobité postřehy, které definovaly její tvorbu s Against Me! a The Devouring Mothers, ale s intimní energií domácích nahrávek s akustickou kytarou. Tahle deska není voláním polnice, ale něžným pozváním. Je to nutná schránka ženského uměleckého tepu, láska, touha a osamění sdělované v působivých obratech slov.

„Tři srdce/Dvě z nich jsou zlomená/Jedno z nich je zlaté/A všechna jsou bezcenná,“ zpívá v úvodní písni Three of Hearts, když později připouští, že je „…ta největší naivka, kterou kdy potkáte.“ Tahle zranitelnost prostupuje většinu alba, v písních „Lolo 13“ nebo „Yesterday Pt. II.“

Při hodnocení niternosti alba Grace uznává obecnou povahu mnoha svých témat – jak se její značně osobní úvahy proměňují v širší lidská témata. „Naučila jsem se, že když sdílíte své zkušenosti s dobrým úmyslem, tak vám to vesmír vždycky vrchovatě oplatí. Každá píseň je vyjádřením víry – nevíte nutně, proč ji zpíváte, ale víte, že ji zpívat musíte.“

Zobrazit program