26/11

Mal Élevé / DE – přeloženo na 5.10.2021

Datum: 26.11.2020
Doors: 19:30
Start: 20:30

Z důvodu opatřeních proti Covid-19 se akce přesouvá na 5.10.2021. Lístky zůstavají v platnosti. Děkujeme za pochopení

Frontman Irie Révoltés Mal Élevé vydá na jaře 2020 své první sólové album „Résistance mondiale,“ se kterým přijede 27.11. do pražského Futura!

Všem nám zatraceně chybí Irie Révoltés, a kdo to cítí stejně, určitě by teď měl zpozornět, protože v nabídce je poměrně adekvátní náhrada. Máme tady hlavního zakládajícího člena a frontmana kapely Pabla, který s Irie Révoltés procestoval za sedmnáct let neuvěřitelných čtyřiadvacet zemí světa. Na posledním turné kapelu vidělo více než šedesát tisíc lidí. Poté, co se většina členů Irie rozhodla dál nepokračovat, vydal se Pablo na sólovou kariéru se zbrusu novou kapelou.

A nyní nastala chvíle, kdy nové songy musí ven. Jak jinak by bývalý frontman skupiny Irie Révoltés lépe vyjádřil „celosvětový odpor“ (résistance mondiale), než se zaťatou pěstí s mikrofonem v ruce? Ten, kdo tohoto politického aktivistu a muzikanta už viděl naživo v akci, ví, že Mal Élevé ze sebe dává na jevišti všechno – a rozhodně nepoleví, dokud se publikum nebude od základů otřásat a všichni se pořádně nezpotí. Jeho show vyvolává jedinečný pocit sounáležitosti, který můžete doslova nahmatat. „Pro mě Résistance mondiale znamená i celosvětovou solidaritu“, říká Mal Élevé, „protože něco změnit můžeme, jen když budeme držet při sobě.“ Jeho vlastní mix sestávající z dancehall, reggae, ska, punku a rapu je výzvou k boji. „Bojuji za svět bez hranic, bez rasismu a vykořisťování“, vysvětluje Mal Élevé své pohnutky.

Těšit se tedy můžete na unikátně laděný mix neměckých a francouzských textů v dancehall, punk, reggae i hip hop rytmech, tak, jak jste byli zvyklí u Irie. A jak jsme se mohli přesvědčit na Mighty Sounds, stará dobrá Irie energie i některé songy zůstaly taky!

Zobrazit program