12/01

MICHALE GRAVES, THE CRIMSON GHOSTS, THE ROCKET DOGZ

Datum: 12.1.2019
Doors: 19:30
Start: 20:00
Předprodej: 350 + poplatky na webu Futurum Music Baru, na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), GoOut.cz, Ticketmaster, Ticketportal
Cena na místě: 390 Kč Kč

Kdo jste doteď neměli plán na 12. ledna příštího roku, vězte, že do vašich kalendářů přibude sobotní svátek hororový. Futurum Music Bar bude odolávat náporu tří vražedných hudebních uskupení a mejdan rozhodně nebude nic pro slabší povahy.

Smečka krvelačných psů The Rocket Dogz štěká i kouše, rozdává energii celou dekádu, stala se určujícím elementem ve vodách českého psychobilly a výročí existence oslavila prvním psycho vinylem u nás. Vyjmenovávat další důvody, proč vidět tuhle šílenou smršť naživo by bylo nošením náhrobků na hřbitov.

Jednou si založíte kapelu s tím, že budete hrát covery Misfits. Vzápětí ale zjistíte, že by nebylo od věci pustit se dál a začít pouštět do světa vlastní tvorbu. Pak jedním z názvů vaší skupiny by mohl být odkaz na film z roku 1946, v němž se poprvé objevila maska, použitá později právě slavnými Misfits – The Crimson Ghosts. Ti kráčejí ve stopách, vyšlapaných Danzigem a spol., od roku 2001, drží se osvědčených prvků, jako je líčení, záhrobní show a silné kytary spolu s nemrtvými vokály, vnášejí ovšem do poskromnu hraného žánru i svěží vítr a vlastní invenci.

Mohli bychom vést nekonečnou a nepřínosnou debatu o tom, zda Misfits byli Misfits jen v Danzigově, nebo i v Gravesově éře. Tak či onak, oba jsou dodnes aktivní a koncertují, prošli krom Misfits spoustou dalších kapel a projektů, pustili se i do sólové kariéry. Druhý jmenovaný, Michale Graves, bude hlavní hvězdou temného večera, a publikum tak bude mít šanci setkat se s jedním z mála nekorunovaných králů horror punku.

Vstupenky v prodeji od středy 24. 10. 10:00.

Zobrazit program