28/10

Million Stylez / SWE + Roccaflex, Ama12Play, Boldrik, Jahmusic Lightaz

Datum: 28.10.2022
Doors: 20:00
Start: 21:00
Předprodej: 390 Kč + poplatky na webu Futurum Music Baru a v síti GoOut.cz
Cena na místě: 450 Kč

Do Prahy se letos na podzim konečně podívá švédský Million Stylez! Jeden z největších evropských hitmakerů v rámci reggae a dancehallu, který má velký respekt i ve světě hiphopu či reggaetonu, je hvězdou i daleko za hranicemi kontinentu a jako jeden z mála Evropanů dlouhodobě spolupracuje i se zásadními jamajskými producenty a zpěváky. Jeho showcase je v hodně vysokém topu, takže možnost jej zažít ve Futurum doslova na dosah je příležitost, kterou si nenechte ujít.

Vlastním jménem Kenshin Iryo je napůl Japonec a napůl Francouz, který se narodil ve Stockholmu v roce 1981. Vyrůstal mezi imigranty z celého světa a tak jeho přístup je přirozeně multikulturní a tím pádem má respekt k odlišným kulturám a žánrům. S hiphopem začínal v devíti letech a první oficiální nahrávka mu vyšla v roce 2004. Už o rok později se dostal jako vůbec první Evropan v historii do finále jamajské talentové soutěže Big Break, kde skončil po třech živých vystoupeních v Kingstonu, Montego Bay a St. Elizabeth na velmi solidním čtvrtém místě. V roce 2006 pak vydal svůj první velký singl Miss Fatty, který se stal megahitem roku a dostal se do playlistu rádií doslova po celém světě (namátkou Hot97 v New Yorku, Eminemova stanice Shade45, britské BBC1Xtra, Kiss FM, francouzská NRJ, Voice a mnoho dalších). Videoklip k Miss Fatty vznikl v Havaně a má dnes přes 37 milionů zhlédnutí, v kombinaci s dalšími streamy a mnoha remixy to je hit s více než sto miliony přehrání. A to zdaleka není jeho jediný zářez, Milli má za sebou tři výborná alba a velký rozsah od dancehallu přes reggae  a hiphop až k R&B. 
 
Jeho songy a nezaměnitelný hlas jsou celosvětově dobře známé od New Yorku přes Kingston až po Tokyo. A skutečně málokdo z nejamajských interpretů měl takový dopad na dancehallovou kulturu jako právě Million Stylez. Spolupracoval ve studiu s celou řadou hvězd, jako jsou namátkou Gentleman, Shaggy, Bounty Killer, Morgan Heritage, Busy Signal, Smif´N´Wessun, Don Carlos, J.Boog, Mr. Vegas, Bunji Garlin, Ziggi  Recardo nebo třeba dva nejznámější švédští rapeři Promoe a Ken Ring. Milli také předskakoval na koncertech pro Seana Paula, Beenie Mana, T.O.K., Elephant Mana, Ne-Yo, Fatman Scoop a mnoho dalších ikon žánru a má sám za sebou tisíce akcí doslova po celém světě. Je třeba ještě něco dodat, abyste nepropásli jeho pražskou premiéru?

Akce byla dřívě odložena kvůli kovidové kalamitě, takže pokud máte lístek z minula, samozřejmě zůstává v platnosti.

Zobrazit program