14/02

NOVELISTS / FR + THE WORD ALIVE + DALŠÍ

Datum: 14.2.2024
Doors: 18:30
Start: 19:00
Předprodej: 530 Kč web Futura a GoOut.cz

Francouzská progresivní metalcorová čtveřice dorazí do Prahy a fanouškům představí svůj nejnovější singl Turn It Up. Jako support je doprovodí kapely The World Alive, Elwood Stray a Ashen.

Kapelu Novelists založili v roce 2013 bratři Durandovi po rozpadu jejich předchozí kapely A Call to Sincerity. Skupina svou hudbu stylizuje převážně do metalcoru s mocnými kytarovými riffy silně inspirovanými progresivním metalem a djentem. Novelists ve své tvorbě spoléhají především na čisté, melodické vokály a nikoliv tvrdý řev, což je v metalcoru neobvyklý postup. Současnou sestavu Novelists tvoří Florestan Durand (kytara), Amael Durand (bicí), Nicolas Delestrade (baskytara), Camille Contreras (zpěv) a Pierre Danel (kytara), který se ke kapele připojil v roce 2021.

Supportovat je bude během jejich turné mimo další metalcorová stálice The Word Alive, která se proslavila například songem RISE, který se stal hymnou světového šampionátu League of Legends v roce 2018. Celý metalcorový balíček uzavřou neméně skvělí Elwood Stray se svým nejnovějším albem Gone With The Flow a začínající hvězdy Ashen.

Zobrazit program