07/03

Paddy and the Rats / HU

Datum: 7.3.2020
Doors: 19:30
Start: 20:30
Předprodej: 390 + poplatky na stránkách Futurum Music Bar (na pokladně Lucerna Music Baru bez poplatků) a v sítích GoOut.cz, Mightysounds.cz

Maďarská parta Paddy And The Rats se u nás už vzhledem k nemalé oblibě žánrů irish folk a celtic folk poměrně zabydlela. Během těch pár let, co ČR navštěvují, zájem o ně stoupá, za což mohou především jejich pověstná živá vystoupení, která vás atmosférou pomyslně protáhnou nejednou dublinskou knajpou, pořádně provoněnou irskou whiskey. Paddy and the Rats do již zmíněného žánru míchají i drobné příměsi punku či elementy ruské a rumunské polky. Dohromady se dali v roce 2008 ve městě Miscolc a o dva roky později vydali své první album s názvem Rats On The Board. Hned s debutem slavili nemalý úspěch jak doma, tak i v zahraničí. Album se totiž umístilo na druhém místě v hlasování na Celtic rockovém portále. V témže roce se stali i nejstahovanější maďarskou kapelou na itunes. Od té doby už tahle parta ušla hodně dlouhou cestu a zapsala se do srdcí fanoušků. Jejich zatím poslední deska vyšla v roce 2018 a nese název Riot City Outlaws.

Support: The Wild Roots
The Wild Roots. Energická tříčlenná kapela pojící prvky rock’n’roll, hard rock a blues pochází z malého města Lázně Kynžvart. Na svých koncertech dává najevo svůj vztah k různým hudebním stylům a nedrží se tak žádného konkrétního žánru. Dva mužské a jeden dívčí vokál, povětšinou “zboostřené” kytarové riffy doplněné o rytmické, silné basové linky s podkladem groovu hutných bicích a řvoucích činelů.

Zobrazit program