24/03

PARTIBREJKERS (SRB), Support: Kiza Gang + Urbana Bluz Gerila (UBG), Rock Afterparty

Datum: 24.3.2018
Doors: 19:00
Start: 20:00
Předprodej: 520 Kč - pokladna Lucerna Music Baru, Time Travel, Na Zámecké 11, Praha 4, Pizzerie La Piccola Perla, Perlová 1, Praha 1
Cena na místě: 570 Kč

PARTIBREJKERS  znovu vystupují v Praze!

Bělehradští králové rock’n’rollu v čele s neúnavným frontmanem Zoranem Kostićem “Cane” se znovu vracejí do Prahy.

25 let po společném vystoupení s EKV a Električnim orgasmem v legendárním pražském klubu Bunkr během turné Rimtutituki se Partibrejkers vracejí, tentokrát na pražský Smíchov – do klubu Futurum.
Pěveckou kariéru zahájil Cane ve skupině “Urbana gerila”, poté byl frontmanem skupiny “Radnička kontrola”.  Partibrejkers založili v srpnu 1982 Zoran Kostić Cane, bubeník Goran Bulatović Manza, kytarista Nebojša Antonijević Anton a kytarista Ljubiša Kostandinović. Jméno skupiny odkazuje na nespoutaný život jejich členů, kteří se sami vnímají jako “Žurkolomci”.
Během skoro 40 ti  let trvání vytvořily tyto ikony balkánské hudební scény nezapomenutelné jugoslávské hity jako např. “Hoču da znam” (Chci to vědět), “Kreni prema meni” (Pojď ke mě), “Hipnotisana gomila” (Zhypnotizovaný dav) a “1000 godina” (1000 let). Odehráli bezpočet koncertů po celé bývalé Jugoslávii, včetně legendárního záhřebského konzertu s Chuckem Berry, a legendárních konzertů v Novém Sadě a v parku Tašmajdan v Bělehradě.
Partibrejkers zůstávají těmi, kterými odjakživa byli, kapela, která zůstala věrna sama sobě a nikdy nepřešla na opačnou stranu. V historii jugoslávského rock’n’rollu není jiná skupina, kerá by pozici outsiderů transformovala na fascinující zvuk celé generace.  Jejich intenzivní blues rock a rebelský životní postoj z Partibrejkers udělaly hudební legendu, kterou každý fanoušek musí alespoň jedenkrát vidět naživo.

PARTIBREJKERS  vystoupí ve složení:

Zoran Kostić  “Cane” – zpěv
Nebojša Antonijević “Anton” – kytara, zpěv
Robert Telčer – kytara, zpěv
Darko Kurjak – bubny
Miša Karajanković – basová kytara

Support: Kiza Gang + Urbana Bluz Gerila (UBG)

Zobrazit program