10/04

Precedens / Koncert/ Křest nového klipu

Datum: 10.4.2018
Doors: 19:00
Start: 20:00
Předprodej: náš web, goout.cz, ticketpro a ticketportal
Cena na místě: 250 Kč

PRECEDENS

V osmdesátých letech se skupina Precedens stala fenoménem. Debut Doba ledová přinesl zcela originální tvář rockové scény a jistě jej lze nazvat kultovním albem. Na něj úspěšně navázala i alba následující (Věž z Písku, Pompeje, Aurora) videoklipy a koncerty a řada zásadních úspěchů. Post zpěvačky po prvotním období, kdy byl frontmanem Jan Sahara Hedl (např. Tisíc jmen), zastávala nejdéle Bára Basiková, se kterou Martin Němec natočil řadu dalších alb (Responsio mortifera, Viktorie královská, Dreams of Sphinx atd.)

Skupina, spojená po léta zejména se zpěvačkou Bárou Basikovou, přichází nyní na podia ve výrazně omlazené sestavě špičkových hudebníků s ambiciózním koncertním projektem, kterému vévodí fenomenální hlas zpěvačky Ivy Marešové

Zpěv – Iva Marešová (Michal Pavlíček, Blue Efect, Čechomor, právě vydala sólové album, na kterém je i duet s Lucií Bílou)

Kytaristé – Jan Šobr (Sto zvířat), David Pavlík (Jana Kratochvílová, Tango)

Basová kytara – Martin „Maťo“ Ivan (Michal Pavlíček trio, Kamil Střihavka)

Bicí – Radek Doležal (např. pod taktovkou Ennia Morricone nahrával hudbu k filmu Quentina Tarantina – Osm rozhněvaných ve studiu Abey Road)

Klávesisté – Pavel Nedoma a Martin Němec (stovky koncertů a desítky alb Precedens s Bárou Basikovou /Doba ledová, Soumrak bohů atd./, Petrem Kolářem /Jsi můj anděl, Berlínská zeď/, Janem Saharou Hedlem, se skupinou Lili Marlene, hudba k mnoha filmům např. Perníková věž, T.M.A. atd.) Martin Němec je výhradním autorem těchto projektů.

V současné době kapela chystá vydání nového CD

 

 

Zobrazit program