27/05

[:cs]Preoccupations (Can), Lab Coast (Can), ±0 (Cz)[:]

Datum: 27.5.2017
Doors: 19:30
Start: 20:15
Předprodej: náš web, www.goout.cz
Cena na místě: 400 Kč

[:cs]

19:30 The Doors
20:15 ±0
21:00 Lab Coast
22:00 Preoccupations 

Nejlepší post-punková kapela současnosti – kanadští Preoccupations (původně Viet Cong) se po dvou letech vrací do Prahy. Českému publiku představí songy z poslední eponymní desky, kterou vydali v září loňského roku na labelu Jagjaguwar.

Když se v roce 2010 rozpadla kanadská kultovka – kapela Women, začal její basák Matt Flegel přemýšlet kudy dál. O dva roky později přicházejí právě Viet Cong. Ti vydávají dvě kazety a následně se upisují labelu Jagjaguwar (Bon Iver, Angel Olsen nebo Dinosaur Jr.) V lednu 2015 vychází eponymní deska. Psychedelická post-punková estetika, charismatický hlas a jedenácti minutový zavírák alba Death, vzbuzují nadšené reakce. V rámci turné se kapela poprvé představila také českému publiku ve vyprodaném sále NoD.

Hned po turné kapela sahá k radikálnímu rozhodnutí – změně jména kapely. To vše na základě jednoho zrušeného koncertu v americkém Ohiu, kvůli ofenzivnímu názvu Viet Cong. Matt Flegel se k situaci vyjádřil ve smyslu, že jsou tu hlavně proto, aby hráli hudbu pro své fanoušky a ne, aby způsobovali lidem bolest a připomínali jim zvěrstva z minulosti. Přicházejí tak Preoccupations. Ti vydávají v září 2016 (opět) eponymní album Preoccupations, které na konci května představí v Praze.

Kdejaká kapela dnes tvrdí, že čerpá z odkazu Joy Division. Preoccupations to trvdit nemusí, oni totiž jsou Joy Division 21. století. Přijďte se o tom sami přesvědčit v sobotu 27.5.2017 do pražského klubu Futurum.

Jako předkapely vystoupí kanadští indie lo-fi Lab Coast. Za českou stranu pak ±0, kteří nedávno pokřtili svůj debut ve vyprodaném klubu FAMU. Máme se na co těšit!

 

Odkazy:

Lab Coast Bandcamp

±0 Bandcamp

Kontakty pro tisk: Jakub Jíra, 602 846 925, jakub@landminealert.org

[:]

Zobrazit program