16/11

[:cs]PUBLIC SERVICE BROADCASTING / UK[:]

Datum: 16.11.2017
Doors: 20:00
Start: 21:00
Předprodej: web Futurum Music Baru, pokladna Lucerna Music Baru (bez poplatků), GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal
Cena na místě: 400 Kč

[:cs]Po dvou letech vysoko ve stratosféře s nesmírně úspěšným albem The Race For Space, se Public Service Broadcasting vracejí na Zem. Vrátí se ale také do naší země, kdy 16. listopadu vystoupí ve Futurum Music Baru.
J. Willgoose, Esq. získal reputaci poutavého vypravěče příběhů podložených důkladným forenzním historickým výzkumem. Tentokrát nás vezme na výpravu do údolí Jižního Walesu a seznámí nás s historií těžby uhlí. První album kapely u nezávislého labelu Play It Again Sam nese název ‘Every Valley’ a zkoumá historii těžby uhlí v Jižním Walesu. Je to deska o komunitě a o tom, co se stane, když je z oblasti vyrván život. Jde též o metaforu mnohem větší globální a společenské nevolnosti. 

J. Willgoose, Esq. vysvětluje: “Nemám žádné osobní vztahy k hornictví ani k uhlí, moje rodina z toho regionu nepochází, ale něco z toho příběhu mě upoutalo. Snad to byla romantika té oblasti, těch údolí a konkrétně geografie Jižního Walesu. Tyhle věci se nedají vždy dost dobře vysvětlit. Ale co je v mé mysli naprosto jisté – tohle album není jen o hornictví a není jen o Walesu. Je to příběh, který se odráží v opuštěných a zanedbaných komunitách západního světa a který vedl k obnovení obzvlášť zhoubného, cynického a vypočítavého typu politiky.“ 

‘Every Valley’ následuje velmi úspěšné druhé album PSB z roku 2015 ‘The Race For Space’, desku, která se dostala v britské hitparádě na #11 a získala stříbrnou desku. Jejich debutové album z roku 2013 ‘Inform – Educate – Entertain’ bylo nominováno na Nejlepší nezávislé album na AIM Awards a dostalo se do desítky nejlepších alb roku BBC 6. 

Album ‘Every Valley’ vychází 7. července a je to příběh o důstojnosti a společenské odpovědnosti. K nahrání alba kapela letos v lednu využila původní přednáškovou aulu. Album vystupuje proti apatii a převádí příběh velšských horníků do 21. století plného ‘fake news’, populistických politiků a naprostého pohrdání mlčenlivými. ‘Every Valley’ je hlasité volání do zbraně. [:]

Zobrazit program