04/10

RARE AMERICANS / CA

Datum: 4.10.2024
Doors: 19:00
Start: 20:00
Předprodej: 590 Kč web Futura a GoOut.net

Rare Americans znají fanoušci z festivalu i samostatných koncertů a my máme skvělou zprávu, protože se kapela vrátí do Prahy a to i s novým, připravovaným albem, které vyjde letos v létě!

Rare Americans jsou vypravěči. Zaměřují se na skutečné a syrové příběhy a ve svém storytellingu se nevyhýbají ani těm nejtěžším životním situacím. Za posledních pár let se jim podařilo vybudovat pořádně nadupanou komunitu fanoušků po celém světě.

Za dobu své existence ušli dlouhou cestu – mají na kontě přes 650 milionů streamů, vyprodaná turné po celé Severní Americe a Evropě a loni dokonce nominaci na cenu Juno za „průlomovou skupinu roku“ – kanadskou obdobu Grammy. Sami potvrzují, že se právě dostávávají do tempa a rok 2024 se rýsuje jako dosud nejambicióznější.

Připravované album zkoumá složitost lidských zkušeností a mnohotvárné, přizpůsobivé povahy. Člověk je zvláštní zvíře. Jsme oportunisté s mnoha pestrými tvářemi. Naše schopnost spolupráce z nás udělala nejúspěšnější druh všech dob, ale zároveň máme nepředstavitelné sklony ke zlu.

„Poslední dva roky jsme strávili v nahrávacím a animačním studiu přípravou šíleného plánu, který jsme 3. května odstartovali prvním singlem. Další budou vycházet každý pátek až do vydání alba v létě,“ slibuje kapela.

Zobrazit program