24/01

SHADOW OF INTENT, ENTERPRISE EARTH, ANGELMAKER, TO THE GRAVE

Datum: 24.1.2023
Doors: 19:00
Start: 19:30
Předprodej: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/468
Cena na místě: 550,- Kč

Elegie za skomírající svět: supernova SHADOW OF INTENT doletí do Evropy!
SHADOW OF INTENT vznikli teprve v roce 2014, a i přesto, že svou hudbu vydávají nezávisle bez podpory velkého labelu, jejich hvězda nabírá tak na svitu, že přes něj na hvězdném deathcore nebi není vidět ani na leckteré již déle zářící kolegy.
A není divu. Američani z Nové Anglie svou tvorbu pojímají epicky a doplňují ji výraznou symfonickou složkou, což jejich hutnou modernu vycházející z death metalu/deathcoru stylisticky přibližuje k vyznění symfo-blackových kapel či uznávaným Italům Fleshgod Apocalypse, což sedí i tematicky. Vše okolo kapely má totiž fantazijní pozadí. To se na začátku inspirovalo, vč. názvu SHADOW OF INTENT, v herní sérii Halo, nicméně průběhem let se témata stala osobnější a potemněla.
A protože v lednu vyjde čtvrtá deska “Elegy”, SHADOW OF INTENT se na její podporu vydají na turné. Z důvodu pandemie si však všichni ještě rok počkáme, neb to je ohlášeno až na leden 2023.
Berou s sebou AVERSIONS CROWN. Ty není třeba představovat. Kapela se u nás objevila už několikrát a uprostřed moře blackened deathcoru, což samo o sobě do hudby vnáší atmosféričtější polohy, se od ostatních vyčlenila progresivnějším pojetím, které iklinuje k technickému death metalu, zajímavě zapracovanými vokály několika poloh i brutální prací s osmistrunkou. Nikoho pak nepřekvapí, že AVERSIONS CROWN od druhé desky kotví u gigantu Nuclear Blast Records.
Na velmi lukrativní kvartet tohle tažení Evropou rozšiřují dva další a dost populární deathcore spolky z Ameriky: melodičtější ANGELMAKER a řádně zatěžkání THE LAST TEN SECONDS OF LIFE.

Zobrazit program