26/11

[:cs]Sophia (uk), Leto (cz)[:]

Datum: 26.11.2017
Doors: 19:00
Start: 20:00
Předprodej: náš web, www.goout.cz, Ticketpro a Ticketportal
Cena na místě: 400 Kč

[:cs]Čekání na zatím poslední koncert legendární slow-core formace Sophia v Praze trvalo neuvěřitelných a až příliš dlouhých 17 let, teď je to naštěstí o poznání kratší. Kultovní kapela kolem Robina Propera-Shepparda z The God Machine se vrací 26. listopadu do Futura! Stane se tak v rámci turné na podporu nového živého trojalba.

Vstupenky za 350,– Kč je možno koupit na webu Silver Rocket (www.silver-rocket.org) nebo na pokladně Lucerna Music Baru, za 350,– Kč (+ poplatky) je možno vstupenky zakoupit na webu Futurum Music Baru, GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal. Zbylé vstupenky budou k dispozici na místě v den koncertu za cenu 400,–Kč.

Sophia se loni vrátila s mimořádně silnou deskou „As We Make Our Way (Unknown Habours)“, na kterou se čekalo sedm roků. Nezaměnitelný rukopis Proper-Shepparda na něm poznáte po několika vteřinách: neomylný instinkt na melancholické nápěvy, jejichž křehkost je tentokrát často v kontrastu s masivnějším zvukem kapely. Sophia je ale nejsilnější přesně tam, kde vždy nenuceně kralovala – v tichých baladách o ztracených srdcích a dávných láskách, kde Proper-Sheppard mistrovsky dávkuje patos a odevzdaný smutek. Coby frontman The God Machine by měl své místo v dějinách alternativní hudby jisté tak jako tak, jeho „život po životě“ pod značkou Sophia je ale výjimečný. Pokud se kdy hudba dostala k samým hranicím intimity, bylo to bezpochyby na deskách Sophia.

http://www.sophiamusic.net/[:]

Zobrazit program