Celý program a vstupenky
24/02

SWALLOW THE SUN / FIN, AVATARIUM / SWE -přeloženo

Datum: 24.2.2022
Doors: 20:00
Start: 21:00
Předprodej: Obscure.cz, Ticketmaster.cz
SWALLOW THE SUN překládají turné!
Ač samotná kapela oznámila přeložení svého zimního turné již před několika dny, my jsme čekali, že vám tuto informaci přineseme rovnou společně s novým náhradním termínem a tím zmírníme vaše zklamání. Bohužel, to ještě chvíli potrvá. Ponechte si prosím zatím své lístky. Budeme se snažit zveřejnit nové datum co nejdříve a poté nabídneme samozřejmě i možnost refundace, pokud vám nové datum nebude vyhovovat.
Děkujeme za pochopení a trpělivost.
Finským náladotvůrcům SWALLOW THE SUN v listopadu vyjde osmá deska „Moonflowers“. A jelikož se tito umrlčí kovotepci po každé sbírce vydali na turné, ani tentokrát není scénář jiný. V únoru je očekávejte ve Futuru ve společnosti AVATARIUM.

Asi nelze čekat, že by se své nejhlubší emoce do hudby vtiskávající sextet na novince vydal za experimenty. Jeho skutečná síla je totiž v tom, jak SWALLOW THE SUN své nitro a skutečně bolestné prožitky vplétají do svých nahrávek. (A že tragické události kapelu opravdu postihly, připomeňme ztrátu sluchu kytaristy Markuse, nebo úmrtí spolupracovnice kapely a životní partnerky hlavního skladatele Juhy Ravia.) K podobnému vyjádření, kde osobní prožitek generuje emoci a ta až následně hudební motiv, je zvuk mísící klasický (funeral) doom s prvky melodického death a gothic metalu více než vhodný. Vznikají tak nezapomenutelně silné melodie s temnou atmosférou plnou beznaděje. Ne náhodu je ústředním tématem SWALLOW THE SUN názorné zobrazení složitosti lidských emocí a odhalování míst, kde se protíná bolest a krása.

Speciálním hostem Swallow The Sun budou Švédi AVATARIUM. Ty v roce 2012 založil basista Candlemass Leif Edling, brzy následovaný Marcusem Jidellem (producent nominovaný na Grammy) a charismatickou zpěvačkou Jennie-Ann Smith, kteří v současnosti tvoří páteř kapely. Jejich eklektický přístup k doom metalu k němu přitahuje elementy temného folku, psychedelického occult rocku a snad i jazzového feelingu v dospěle popové eleganci.

Vstupenky kupujte na: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/456 a v síti Ticketmaster.

Zobrazit celý program