07/01

Taake / NO, Kampfar / NO, Necrowretch / FR – odloženo

Datum: 7.1.2022
Doors: 20:00
Start: 21:00
Předprodej: 520 Kč na Obscure.cz a v síti Ticketmaster.cz
Cena na místě: 550,- Kč

Buď jsme všichni hodně zlobili a nebo naopak málo, jedině tak si vysvětlujeme další přeložení lednového koncertu Taake / Kampfar / Necrowretch.

Momentálně pracujeme na novém termínu a podle všeho by se mělo jednat tentokrát jen o několikaměsíční posunutí, tak doufejme, že to tak opravdu bude.

Děkujeme vám za pochopení situace a za vaši trpělivost.

TAAKE jsou jednou z nejvýraznějších kapel „druhé“ norské vlny z 90. let. Společně s výtečnými krajany KAMPFAR se po cestovních omezení ve většině částí Evropy v souvislosti s koronavirem nakonec objeví až 8. 1. 2021 a nepřivezou do Prahy jen pravou atmosféru norského blacku.

Kapela vznikla r. 1993 pod jménem Thule, ale po dvou letech dochází ke změně. Hlavní a vlastně jediná persona Taake, výrazný vokalista Hoest, který veškerou muziku kapely skládá i nahrává, se k přejmenování na „Mlha“ uchýlil, jednak aby jméno kapely lépe odráželo ducha hudby a textů a jednak mlha obklopuje sedm hor jeho rodného Bergenu. Samotný Hoest je na norské scéně známá osobnost. Majitel labelu Dark Essence je historicky spjat s mnoha kapelami, mezi nimiž můžeme zmínit např. Gorgoroth, Ragnarok, Carpathian Forest, Helheim a mnoho dalších.

Co se TAAKE týče, ti i přesto, že hrají „pravý norský black metal“, mají i nominaci na norskou Grammy – cenu Spellemannprisen. Vedle spousty EP vydali sedm alb, na nichž Hoest spolupracoval i s osobnostmi jako Attila Csihar, Nocturno Culto, Demonaz nebo Ivar Bjørnson, takže je zřejmé, že hudba TAAKE neodráží surový black. Je pro ni příznačná chytlavost, silná severská atmosféra a výrazné melodie.

S TAAKE v severské alianci přijedou další Norové KAMPFAR. I jejich jméno je ve starodávné norštině a je přeneseným významem pro bojový pokřik, který znamená „Odin“ či „Wotan“. Logicky se tak s populární družinou, kterou už 25 let vede majitel zabijáckého hlasu Dolk, dostaváme k severským mýtům a rozjímání nad pohanskými kulty. Tahle sebejistá kapela mající atmosférou blízko třeba k Enslaved ale vůbec neubírá ve svém pagan blacku na obrátkách, i když se hojně přechází do majestátních hymnických pasáží.

Norskou dvojici na turné budou doprovázet francouzští black/death zloduši NECROWRETCH, kteří velmi vychází z kořenů žánru.

Vstupenky v prodeji na https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/338 a v síti Ticketmaster.cz

Zobrazit program