Celý program a vstupenky
01/04

The Academic / IE

Datum: 1.4.2020
Doors: 20:00
Start: 21:00
Předprodej: 330 Kč + poplatky na webu Futurum Music Baru, na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), GoOut.cz, Ticketmaster, Ticketportal
Cena na místě: 390 Kč

The Academic – Craig Fitzgerald, Dean Gavin a bratři Matt a Stephen Murtagh – se dali dohromady ještě před prahem dospělosti. Za posledních 5 let ale dospěli a brázdí pódia po celém světě. V Česku loni vyprodali Café V lese. Svůj další koncert v Praze mají The Academic naplánovaný na 1. dubna do Futura.

Koncem roku 2014 se o téhle čtyřce, která skvěle a hlavně rychle hraje krátké výbušné koncerty, začalo hodně mluvit na rovinách Westmeathu, nevelkém kraji uprostřed Irska.  Nová irská senzace v té době hrála pouhých 18 měsíců. Od soutěže ‘Battle of The Bands’ na škole se vypracovali v jednu z nejnadějnějších nových kapel. Na velkých festivalech předskakovali Twenty One Pilots, The Strokes, Catfish And The Bottlemen. Na Hype Machine získali třetí místo s miliony online streamů a hrají je mnohá rádia včetně BBC Radio 1 v Británii (Annie Mac, Huw Stephens,Phil Taggart).

Zobrazit celý program