08/02

THE DEVIL WEARS PRADA / US + SPECIAL GUESTS

Datum: 8.2.2025
Doors: 20:00
Start: 21:00
Předprodej: 590 Kč web Futura a GoOut.net
Cena na místě: 700 Kč

Američtí metaloví The Devil Wears Prada s novým singlem „Ritual“ se po úspěšné supportující show po boku LANDMVRKS vrátí do pražského Futura! 8. února 2025 odehrají svůj vlastní headline koncert spolu se speciálními hosty!

The Devil Wears Prada sází na kontrast mezi hbitým balancem, metalovou turbulencí, hardcorovým duchem, provokativně výmluvnou lyrikou a melodickým exorcismem. Mezi těmito protichůdnými extrémy si kapela ve složení Mike Hranica [zpěv], Jeremy DePoyster [kytara, zpěv], Kyle Sipress [kytara], Jonathan Gering [klávesy, syntezátory, produkce], Giuseppe Capolupo [bicí] a Mason Nagy [baskytara] vytvořila neustále se vyvíjející charakteristický styl využívající nejrůznějších zvukových odstínů. V takovém hudebním rozpoložení se pohybují od svého vpádu na scénu v roce 2005. O rostoucím vlivu kapely svědčí i to, že fanoušci v anketě časopisu Revolver zvolili album „With Roots Above and Branches Below“ z roku 2009 za jedno z „5 nejlepších metalcorových alb“, které časopis pokřtil na „skutečný metalcorový mezník“. 

Skupina se šestkrát po sobě umístila v Top 5 žebříčku Billboard Top Hard Rock Albums Chart, a to včetně alb Dead Throne [2011], 8:18 [2013], Space EP [2015], Transit Blues [2016], The Act [2019] a ZII EP [2021]. Poslední jmenované album sloužilo jako pokračování jednoho z jejich nejoblíbenějších projektů „Zombie“ EP z roku 2010. V návaznosti na něj skupina překročila čtvrt miliardy kumulativních streamů a zhlédnutí. Nyní se dynamická divergence The Devil Wears Prada pyšní nejnovějším albem „Color Decay“ a čerstvým singlem „Ritual“.

Zobrazit program