18/05

Vepřové Komety /křest EP, Tygroo

Datum: 18.5.2022
Doors: 20:00
Start: 20:00
18. května chystá Futurum energická smršť. Své nové EP pokřtí skupina Vepřové Komety. Jako speciální host vystoupí Tygroo.
 
Vepřové Komety je sehraná energická formace, sršící našláplými rytmy, ostrovtipnými texty a radostí ze hry. Hudebně se Vepřové Komety inspirují se jak v ryzím james-brownovském funku, tak třeba v kytarovějších Red Hot Chili Peppers, s čímž se v jejich písních mísí klukovská hravost, surrealistická poetika i český smysl pro humor. Sehraní jsou jako pokrevní bratři, kterými někteří ve skutečnosti doopravdy jsou.
Se svým zpěvným českým a zároveň energickým repertoárem kapela úspěšně koncertuje již od svých dětských začátků v roce 2004 ČR. Dnes má tak na kontě přes dvě stě odehraných koncertů. Svůj první singl vydaly Komety pod vedením Ondřeje Soukupa v roce 2008. Po několika dalších EP pak vydávají debutové album Funk ční ze mě. Na podzim 2020 kapelu odráží do nových vod nové EP Buben, které skupině pokřtil Oto Klemíř z J.A.R a k jehož titulní skladbě vznikl také videoklip. 18. května 2022 Vepřové Komety pokřtí své nové EP: Beaty za všechny prachy
 
Kapela Tygroo vynalézavě kombinuje tradiční žánry jako klezmer a balkánskou hudbu s žánry moderními, jako jsou například funk a hiphop, ale také dubstep a další elektronická hudba. To vše hrají na akustické nástroje, především dechy a bicí, což kapele dodává velmi výraznou barvu a energii, jejíž vlny vás zanesou tu do New Orleans, tu na Guču nebo do Oděsy, tu zas do newyorského metra. Přijďte si poslechnout Balkan-Drumnbass, Disco-Dubstep, Klezmer-Funk, Brasshouse, Cave Music, Trashdisco a kdo ví co ještě!
Zobrazit program