10/11

VILLAGERS / IR, SUPPORT: Jarle Skavhellen

Datum: 10.11.2018
Doors: 20:00
Start: 21:00
Předprodej: 390 Kč (+ poplatky) na webu Futurum Music Baru, pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), GoOut.cz, Ticketmaster, Ticketportal
Cena na místě: 490 Kč

Neustále aktivní a tvořivý autor skvělých folkových skladeb a melodií Conor O’Brien udělal další velký krok se čtvrtým studiovým albem Villagers The Art of Pretending to Swim, které vyjde 21. září. S tímto albem také vystoupí 10. listopadu ve Futurum Music Baru.

Po poměrně intimním a hudebně střídmém albu Darling Arithmetic z roku 2015 se O’Brien na novém albu vrací k rozmanitému a barevnému přístupu debutové desky Villagers z roku 2010 Becoming a Jackal nebo alba z roku 2013 Awayland a dodává mu navíc niternější přístup, bohatou rytmizaci a zálibu ve zvukových detailech, jak analogových, tak digitálních. Vytváří pohlcující atmosféru a skládá nádherné a přístupné melodie. Zpívá o existenciálním strachu, ale zároveň nabízí naději v tomto našem technologickém světě.

O’Brien začal na desce pracovat v roce 2016 po turné k Darling Arithmetic. Album Becoming a Jackal získalo cenu Ivor Novello Award za hudebně i textově nejlepší píseň a dostalo se do výběru na ceny Mercury a Choice Music. Awayland dostalo cenu Choice Music Prize a dostalo se do výběru na cenu Mercury. Darling Arithmetic se pyšní cenou Ivor Novello za Nejlepší album. Píseň Villagers Nothing Arrived měla na Spotify 105 milionů streamů. The Art of Pretending to Swim vznikalo v malém podkrovním pokojíku zastavěném mnoha věcmi v Dublinu, kam se O’Brien přestěhoval z pobřežního resortu Malahide, kde žil 12 let a kde vznikala všechna alba Villagers.

Na novém albu hostuje holandská flétnistka Maaike Van Der Linde, syntezátorový mistr Cormac Curran, irské dechové trio The Greenhorns, irská zpěvačka Siobhan Kane, Cormac ÓhAodáin ve skladbě Ada zahrál na lesní roh. Všechny ostatní zvuky a tóny alba nahrál O’Brien sám.

The Art of Pretending to Swim je bez pochyb dosud a nejzajímavějším hudebním projektem Villagers.

Zobrazit program